Недільний театралізований виступ від наймолодших парафіян м.Косова

22 липня на парафії св. Василія Великого м.Косів відбулася подія, яка зворушила серця всіх парафіян. Діти показали театралізований виступ, який ще надовго запам’ятається присутнім.

До цього дня діти готувалися на протязі 3-х місяців, 3 рази на тиждень опісля повсякденної Літургії вони разом з батьки залишалися на спільну молитву і репетицію, жертвуючи Богові свій час та любов. І ось свято розпочалося. На початку протопресвітер косівський о.Роман Іванюлик зачитав уривок зі Святого Письма і в молитовному дусі розпочалася жива проповідь із серця наймолодших парафіян храму. За основу були взяті уривки з Св. Письма: воскресіння Лазаря, де здавалося б зникла надія, та все ж з глибини душі Марта взивала до Ісуса: “Господи, якби ти був тут, мій брат не вмер би! Та й тепер знаю,що все, що ти просиш і Бога, Бог дасть тобі!”, і в цей момент Ісус відповів : ” Твій брат воскресне!”; зустріч Єлизавети і Марії, де Єлизавета в особливий спосіб відчула Божий дотик до свого серця; притча про самарянку, яка збагнула хто є Джерелом Живої Води. Також приклад самопожертви та цілковитої надії на Бога матері Софії та її доньок Віри, Надії і Любові, за що святі отримали від Бога велику нагороду. Далі св. Вероніка, яка з трепетом і любов’ю витерла зболіле Ісусове обличча. У такі моменти відчувається присутність Живого Бога! Колись Ісус сказав: ” Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких царство небесне!”. Цим самим говорить кожному із нас, що в любові та щирості, відданості, довірі та лагідності ми можемо навчитися лише у дітей.

На закінчення свята о. Роман пригадав слова митрополита Андрея Шептицького: ” Бідні діти, яким батьки дали лише гроші.” І саме на цьому наголосили діти. Перше зерно віри засіває мама і тато і саме від них залежить чи за власним прикладом то зерно проросте і дасть гідні плоди Небесному Отцеві чи його заглушить буденність і приклад цього світу. Діти своїми словами та містерією відобразили ту істину , яку має пам’ятати кожен, а саме, що церква- місце зустрічі дітей із Милосердним Батьком.

Автор: Марина Сікорська для прес-служби єпархії


Новини єпархії