Недільне ахиєрейське богослужіння на парафії с.Вижній Березів

У 23 неділю по Зісланні Святого Духа Преосвященний владика Василь (Івасюк) спільно молився з  парафіянами церкви св. пророка Іллі у с.Вижній Березів.

Перед входом єпископа зустріла церковна громада з парохом о.Миколою Мединським, який запросив очолити Архиєрейську Божественну Літургію.

Під час проповіді владика Василь поділився з парафіянами роздумами над євангельським читанням про Гадаринського біснуватого. Проповідник переконаний, що “Боже Слово звільняє від гріховних ланцюгів, лікує та повертає людину до життя”.

З сьогоднішнього Євангелія чуємо, що Христос вчинив Велике чудо у землі Гадаринській — вигнав безліч бісів з одного чоловіка і дозволив леґіону злих духів увійти в стадо свиней. Свині, опановані злими духами, кинулись в море й утопились. Мешканцям землі Гадаринської тяжко було жити і вести своє господарство в тому краю, де проживав страшно розлючений біснуватий. Люди хотіли спокою і задля цього зв’язували хворого мотузками, замість надати йому відповідне медичне лікування та забезпечити спокій і лагідне спілкування. Натомість мешканці жорстоко над ним знущалися, а він розривав мотузки, тікав у пустелю та до могил покійників і звідти наводив страх на всіх жителів і перехожих.

“Одного разу, – продовжив пояснювати владика,– Христос проходив через землю Гадаринську без мотузок і кайданів, але зі серцем наповненим любов’ю до потребуючих людей. Христос визволивши нещасного біснуватого від злих духів, дав мешканцям землі Гадаринської науку, що за побиття навіженого і надужиття над його життям і душею, жителі міста мусять понести втрату свого добра. Ісус дозволив бісам увійти в стадо свиней, котре зараз же кинулись в море й утопилось, спричинивши тим самим великі матеріальні збитки. Отже, погана поведінка неминуче викликає погані наслідки”.

Після Літургії о.Микола подякував владиці за візит і повчальне слово. У свою чергу кир Василій подякував за щире прийняття його на парафії та побажав вірянам доброго здоров’я, духовного зростання і Божої Ласки. По завершенню архиєрейських відвідин відбулось мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії