На згадку про рідний край: в день іменин владиці Василію подарували гуцульський кептар

14 січня, свої іменини єпарх Коломийський кир Василій Івасюк відзначив молитовно в Катедральному соборі м. Коломиї.

Під час Божественної Літургії, з нагоди величного празнику Обрізання Господнього та пам’яті св. Василія Великого, архиєрею співслужило численне духовенство, зокрема: митрофорний протоієрей Івано-Франківської Архиєпархії о. Олег Каськів, адміністратор Катедрального собору о. Володимир Білослудцев, протопресвітер Коломийського протопресвітеріату о. Володимир Касіян, економ єпархії о. Віктор Прийдун, директор БФ «Карітас Коломиї» о. Сергій Триф’як, та сотрудники Катедрального собору.

У своїй гомілії владика зазначив: «Христос є Цар, первосвященик і пророк, котрий свідчить істину. Він з поміж усіх народів світу обирає собі вірних слуг та засновує царство небесне, яке зветься Церквою. Христос як голова Церкви є найвищий від усякого начальства, влади, сили, панування і від усякого імені у цьому віці, а також у майбутньому (пор.Еф. 1:21), і перед ним повинно коритись все, що на небі і на землі і під землею (пор.Флп. 2:10). Отже, Христос поклав початок новому життю тому, що Він є дійсно Спаситель і Визволитель. Навіть той обряд найменування через обрізання скінчився на Ньому. Ісус замінив рукотворне обрізання на прощенням гріхів в тайні Хрещення (Кол. 2:11-12) і це робить людину новим створінням (Гал. 6:15).

Після завершення богослужіння звучало безліч привітань архиєрею з нагоди його іменин. Від імені Митрополита Івано-Франківського кир Володимира Війтишина вітання владиці зачитав о. Олег Каськів. З вітальним словом до кир Василія звернулися й представники влади, парафіяни, діти та молодь єпархії.

Кульмінаціним моментом став подарунок з рук настоятеля Катедрального собору о. Володимира Білослудцева – гуцульський кептар, який  тішитиме його серце згадкою про край, де виріс владика.

Після числених привітань єпископ Василій подякував всім та уділив архиєрейське благословення.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії