На свято Зіслання Святого Духа владика Василій молився в Коломиї

16 червня, на п’ядесятий день після Великодня, греко-католики в Україні відзначають одне з дванадцяти головних свят року – Зіслання Святого Духа. Перед своїм Вознесінням на небеса Ісус обіцяв апостолам про сходження Святого Духа, який став для них даром мови, розуміння святого Писання і мужності у проповідуванні святої віри.

Роздумуючи над цією подією, єпарх Коломийський владика Василій (Івасюк) у Катедральному соборі Преображення Христового вкотре пригадав парафіянам історію та сутність цього величного свята.

“Зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення Христової Церкви, тобто це свято вважають днем, коли вона зародилася та почала діяти. Після смерті Ісуса Христа його учні були боязливими, а коли отримали силу згори, тоді розійшлися проповідувати Євангеліє по цілому світі… В наші дні, пригадуючи це свято, християни прикрашають свої домівки зеленими гілками дерев, що є символом Святого Духа, знаком оновлення та відродження. Тому щиро бажаю кожному, щоб Дух Святий оживив ваше життя і дав силу йти ним гідно. В допомозі нехай стане ревна і щира молитва, адже вона є ниткою, що веде до порятунку”, – сказав єпископ.

Також владика навів один приклад з якого зауважив, що наша молитва може бути короткою, але має йти від серця.

Цього дня за Архиєрейською Божественною Літургією спільно з владикою Василієм співслужив адміністратор Собору о. Володимир Білослудцев та о. Роман Малярчук. Тайну Сповіді парафіянам уділяли о. Віктор Прийдун і о. Віталій Марук.

По завершенню богослужіння присутні помолилися молитву до Святого Духа, після чого владика та духовенство поблагословили всіх, хто взяв участь у сьогоднішній спільній молитві, через обряд мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії