Священик Коломийської єпархії потрапив на обкладинку книги про присутність Бога на Майдані

Книга “Бог і Майдан: Аналіз і свідчення”, за загальною редакцією о. Михайла Димида, є збіркою  свідченнь і статей, об’єднаних однією темою – присутності Бога на Майдані. Минулоріч видання презентували в Центрі Шептицького УКУ, на обкладинку якого потрапив священик Коломийської єпархії.

Загалом у книзі публікуються доповіді учасників Револіції Гідності, виголошені на конференціях у Києві та Львові. Вона є важливою згадкою про те, що на революційні події в Україні 2013-2014рр. треба дивитися не лише як суспільно-політичне явище, але також як на подію з християнським змістом, що вимагає відповідних богословських роздумів.

Майдан перемінив ставлення багатьох учасників до Бога та Церкви, культурного та морального розквіту світу, а також суспільно-державного майбутнього України як європейського суб’єкта.

Відрадно те, що на обкладинці книги розміщений знімок, який закарбував одну із миттєвостей 2014 року і зображає частину вулиці Грущевського: з одного боку “Беркут”, а з другого у “буферній зоні” троє священиків. Одним із цих священиків є наш краянин о. Іван Гедзик із с.Гвізд Надвірнянського протопресвітеріату (з хрестом у руках). Ця фотографія з Євромайдану зроблена співробітником агенції “Рейтерс” ввійшла до рейтингу найкращих світлин 2014 р. за версією “The Boston Globe” найвідомішої в Бостоні (штант Массачусет США) щоденної газети. Ця світлина виборола золоту медаль міжнародного фототовариства “Образи без Кордонів” у Києві на міжародному фотоконкурсі “Панорама моєї країни”. Відтак фото, на конкурсі у Англії, відзначили срібною медаллю міжнародного фототовариства “FIAP” при ЮНЕСКО як найкращу соціальну фотографію, а згодом і золотою медаллю у Словадчині.

Приємно, що наші священики завдяки своєму героїчному служінню Богу і Україні, стають відомі нетільки в рідній державі, а поза її межами.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії