На Яремчанщині згадували часи підпілля УГКЦ

22 червня 2021 р. Б. в урочищі «Богдан» с. Поляниця духовенство та вірні Яремчанського протопресвітеріату згадали подвиг віри у часи переслідування УГКЦ.  

18-тий рік поспіль духовенство та вірні нашої єпархії піднімаються високо у гори, на місце, де за часів переслідування УГКЦ була підпільна Семінарія.

Саме тут, високо у горах, під видом пасіки, молоді хлопці навчалися і формувалися, щоб стати ревними священниками катакомбної, а з часом глобальної Церкви. Ректором підпільної Семінарії був о. м. Михайло Косило, людина сповнена любові, молитви  й відваги.

Божественну Літургію спільно з присутнім духовенством відслужив та очолив Декан Яремчанський, о. Богдан Скірчук.

В часі Літургії із проповіддю до присутніх звернувся вихованець підпільної Семінарії, о. м. Богдан Іванюк, який пригадав історію пов’язану із переслідуванням й навчанням у семінарії.

Після Божественної Літургії всі спільно помолилися заупокійну панахиду за колишнім ректором о. м. Михайлом Косилом, його учнями та вірними, які, ризикуючи, допомагали у часах переслідування.

Опісля відбулося освячення води й усі присутні мали змогу отримати благословення через окроплення освяченою водою.

На завершення пролунали слова подяки для пароха й парафіян Церкви Ведення в Храм Пресвятої Богородиці с. Поляниця за їх любов до Церкви, працьовитість та старанність, що, прикладаючи свої зусилля, вони прагнуть, щоб це історичне місце було охайним. Особлива подяка всім, хто приклався до відновлення дороги в урочище «Богдан».

Хай милосердний Бог, за посередництвом терплячих Переслідуваної Нашої Церкви, винагородить кожного на многії літа.

о. Василь Типусяк

для пресслужби Коломийської єпархії


Новини єпархії