“Музика дзвонів – це голос самого Господа”, – владика Василій Івасюк у с. Вижній Березів

Сьогодні, 11.07.2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк здійснив свій пастирський візит у с. Вижній Березів, Березівського протопресвітеріату, де здійснив освячення дзвіниці у Церкві святого пророка Іллі.

Так чисельно й гостинно зустрічали свого владику Василія не тільки вірні на чолі зі своїм отцем Ігорем Полюком, але й місцеві троїсті музики.

Після щирих слів-привітань розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Березівського протопресвітеріату.

У своєму слові Преосвященний владика Василій наголосив: «Дзвіниця у нашому селі є важливою сакральною спорудою з глибоким духовним змістом.

Музика дзвонів – це голос самого Господа. Від сьогодні подвір’я нашого храму і територію села прикрашає велична новозбудована дзвіниця… Дзвони завжди будуть кликати місцевих жителів та всіх гостей нашого краю своїми могутніми голосами помолитися у храмі. Освячені дзвони підсилять особисту молитву кожного бажаючого перед престолом Божим своїм красивим музичним передзвоном, а нас будуть повідомляти про всі сумні та радісні події у нашій парафії… Голос дзвонів – це музична проповідь під час якої, людина відходить від усього побутового і подумки звертається до Бога, згадує своїх рідних і близьких, котрі пішли із земного життя.

Дзвони повідомляли про стихійні та громадські лиха, закликали до боротьби, прославляли військові перемоги. Плакали дзвони за загиблими і падали вони з дзвіниць храмів на землю, скинуті ворогом, щоб разом з полеглими скам’яніти мовчанкою. Християни вважали звуки дзвону голосом Божим і символом грому небесного».

Вкінці Преосвященний владика Василій подякував усім жертводавцям, які спричинилися до будівлі дзвіниці та купівлі дзвонів: «Особливо дякую всім небайдужим, які допомагали нам зводити дзвіницю та купили дзвони. Вони своїм довговічним звучанням будуть нагадувати прийдешнім поколінням, щоб приходили до храму, пам’ятали про нас у молитвах і славили Бога! Дзвони мають підтримувати духовне життя громади, повертаючи кожну людину до Бога і завжди тішити своїм мелодійним звуком». Також вручив подічні грамоти.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії