Молитися вервицю у Лоєві вміють навіть діти

Зернятко за зернятком – на протязі 5 років шкільна родина с.Лоєва поничає навчальний тиждень по-особливому.

Щопонеділка на ранковій лінійці, після виконання гімну України та підняття прапора, вчителі, учні, техпрацівники та медсестра спільно моляться вервицю, яка тут вже стала незмінною традицією.

Кожні намірення озвучуються в голос і щоразу змінюються. Так присутні дякують Богові за зіслані ласки, просять миру для України та цілого світу, згадують Папу Франциска і нашу Церкву. Також не оминають молитвами військовослужбовців, волонтерів, капеланів, медичний персонал, поранених та тих, хто в полоні, біженців та переселенців в Україні. Звертають увагу й актуальні проблеми сьогодення, вимолюючи “світлого” розуму для українського народу у виборі майбутнього президента.

Вперше загальношкільна молитва в стінах школи прозвучала 10 грудня 2013 р., де після традиційного виконання гімну, всі разом помолилися за Україну. Тодішні події, які почали  відбувалися на Майдані в Києві не могли залишити байдужими серця українців. Боже натхнення торкнулося і завуча по виховній роботі Богдану Михайлівну, яка запропонувала спільно молитися вервицю. Таку ідею підтримав і весь колектив.

Зазвичай, перший урок у школі  щодня починається  із молитви, вчителі не тільки передають знання, але прищеплюють любов і обов’язок до неї, адже “дітям потрібно говорити про Бога, щоб потім не довелось все життя говорити з Богом про дітей”. Тому від понеділка до понеділка, з року в рік, всі разом утверджуються у молитві віри, яка є далекосяжною і творить неймовірні речі у житті інших людей. Через молитву додається Божа сила, де людська обезсилена, відбувається тихе й невидиме воскресіння душ через навернення, відкривається розуміння про духовну відповідальність за інших, адже перестати молитись за них означає перекрити доступ до джерела життя.

 Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії