Піша проща вірних Коломийської єпархії до Гошева

У вирішальний для нашої країни день парламентських виборів вірні, а зокрема молодь, Коломийської єпархії молилася за Божу благодать для рідної землі на Ясній Горі перед Чудотворною іконою Гошівської Божої Матері. 

Прочани з Коломиї добиралися сюди пішою прощею 4 дні. Цей закуток, уже понад три століття, вабить вірних з різних куточків України. Люди долають нелегкий шлях, щоб помолитися біля ікони як в особистих наміреннях, так і з проханням про заступництво для рідних і близьких серцю людей.

Історія Гошівської ікони, яка є копією Ченстоховської, оповідає про те, що раніше вона належала до родини хорунжого Шугая. Під час пожежі, коли все його господарство згоріло дотла, залишилась недоторканою лише одна стіна — на ній висіла ікона. Згодом родина Шугаїв, рятуючись від татарських набігів, перебувала певний час у маєтку Гошовських, відтак і ця ікона змінила власників. В 1736 р. ікона заблисла великим сяйвом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса, а з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священик. Гошовський передав ікону в монастир, а митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які було детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі, та отримала назву “Цариця Карпат”.

Завершальний день прощі розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очололив єпарх Коломийський кир Василій Івасюк. Перед богослужінням єпископ уділив нижчі бр. Орфенію, ЧСВВ.

Аналізуючи текст недільного Євангелія про зцілення Ісусом гадаринських біснуватих, владика Василій, сказав, що диявол оселяється в тих душах, де немає миру і Божої благодаті.

“Злі духи вселяються рідко в кого, але спокушують всіх без винятку. Диявол спокушував навіть Самого Ісуса Христа. Спокуси бувають найрізноманітніші, але всі вони спрямовані на те, щоб схилити людину до гріха. Тому ап. Павло радить всім нам прийняти повну зброю Божу, щоб протистояти підступам диявольським. Він говорить, що перш за все візьміть щит віри, яким зможете погасити всі розпечені стріли лукавого, підпережіть себе істиною, одягніть на себе броню праведності і візьміть меч духовний, яким є слово Боже (Еф. 6, 13-17). Найголовніший лікар – це Бог, а наймогутніші ліки – це молитва”, – сказав єпископ.

Пригадуючи про 30-річчя виходу УГКЦ з підпілля Преосвященний владика закликав вірних намагатися викорінювати зі свого серця усі пристрасті, гріхи і всіляке зло, щоб не дати в собі місця дияволу, який знову б через людей не переслідував Церкву.

На завершення єпарх Коломийський подякував всім присутнім за те, що присвятили недільний день Богові і спільній молитві за долю країни. Відтак, за традицією, на території храму вірні поставили пам’ятний хрест з нагоди даної прощі.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії