Лицарі Колумба м. Коломиї відзначили державотворчу подію – Листопадовий чин.

1 листопада 1918 р. відбулася подія, яка нерозривно пов’язана із державотворчими процесами історії України. Цього дня у м. Львові відбулося збройне повстання, відоме усім як Листопадовий чин або Листопадовий зрив: влада у місті перейшла до українців, всі важливі адміністративні будівлі та військові склади було захоплено й вивішено на них українські прапори. Злагоджена й чітка взаємодія військових та політиків заради національної ідеї привела до створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Готуючись до відзначення цього важливого дня, варто звернути увагу на клопітку працю Лицарів Колумба, які діють на парафії святого  священномученика Йосафата м. Коломия. Адже ці люди впродовж вересня-жовтня трудилися на Коломийському цвинтарі (Монастирок), де облагороджували та відновлювали пам’ятні хрести на місці поховань воїнів Українських Січових Стрільців. Також вони встановили дві меморіальні дошки з лавочками біля пам’ятника Жертвам Голодомору.

Ці жертвенні люди вказали на важливість пам’ятати історію нашої Неньки-України й не забувати ціну, яку заплатити наші діди й прадіди. Ціна перемоги й Незалежності Батьківщини є дуже високою і це ми бачимо в наш час.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії