“Людина зрозуміє хто такий Бог, коли вона навіки втратить Його”, — владика Василій Івасюк

“Страждання Гадаринського біснуватого повинно пригадати нам про існування пекла і темних сил. Один богослов каже: “Диявол не тільки душогубець, але й великий брехун. Як він обманув людей, заставив їх забути, що пекло існує!” “, — сказав владика Василій Івасюк під час проповіді у храмі святого Йосафати м. Коломиї.

Напередодні храмового свята єпарх Коломийський УГКЦ відслужив тут Архиєрейську Літургію у співслужінні пароха о. Володимира Касіяна. Під час богослужіння сотрудник о. Ярослав Врублевський уділяв парафіянам святе таїнство Покаяння.

Проповідуючи Слово Боже владика зазначив: “Євангеліє оповідає про зцілення біснуватого від злого духа. Ця розповідь відкриває перед нами майбутню таємницю: людина зрозуміє хто такий Бог, коли вона навіки втратить Його”.

Щоб протистояти силам зла, на думку владики, кожнен християнин повинен, ще за життя, одягатися в чесноту покори.

“Багато людей згрішили тяжкими гріхами, — продовжив єпископ, — подібними до гріхів демонів. Тому святий Єфрем Сирин насмілився сказати: “Наша Церква – це Церква загибаюча”, тобто по своїх ділах ми достойні погибелі; “але наша Церква – це також Церква каянників”, і тому спасаюча, бо покаяння – це єдиний шлях до спасіння”.

По завершенню Літургії Преосвященний владика привітав священнослужителів та парафіян з передсвяттям храмового празника святого Йосафата Кунцевича і побажав усім Божої благодаті. Також було зачитано подячну грамоту, якою нагородили Назара Тодоріва за сумлінну працю на благо парафії. До слова хлопець взяв на себе оформлення всієї документації на новозбудовану дзвіницю з карильйоном. Присутні спільно заспівали Назару многоліття, після чого відбулось мирування. 

Автор: Діана ЧАВАГА, прессекретар єпархії


Новини єпархії