Кир Василій Івасюк взяв участь в урочистостях з нагоди проголошення Катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом»

Сьогодні, 28 червня 2021 р. Б., після Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив митрополит Філадельфійський Борис Гудзяк,у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася важлива подія: Отець та Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, проголосив Катехизм для молоді «Ми йдемо за Христом». У цій урочистості взяв участь наш владика, Кир Василій Івасюк, о. Андрій Квік (Голова комісії у справах молоді), о. Ярослав Врублевський (Голова катехитичної комісії).

Текст Катехизму для молоді благословив та підтвердив Синод Єпископів УГКЦ 2020 року. На сторінках цього Катехизму є чимало відповідей на питання, які так турбують сучасну молодь. Ця важлива книга має допомогти молодому поколінню віднайти, зустріти, подружитися з Христом та йти за Ним. І хоча ця дорога буде важкою та тернистою дорогою, з багатьма перешкодами та спокусами, але тільки вона-єдина допровадить до вічного щастя.

 

Як наголосив Блаженніший Святослав: «Маємо сьогодні унікальнішу звістку для України та світу, а зокрема для нашої молоді. Сьогодні ми даруємо їм дуже важливий інструмент для проголошення Божого Слова, для навчання правд християнської віри. Спочатку ми слухали молодь, щоби зрозуміти її й розпочати комунікувати з нею. І на всі їхні питання, які молодь ставила, а часами вони були дуже важкими, ми намагалися давати чіткі відповіді. Звідси й постала ідея видати Книгу-Катехизм із відповідями на питання, які так турбують сучасну молодь… Цей Катехизм має дуже цікавий спосіб викладу матеріалу. Він виглядає, як путівник, якогось мандрівника. І розпочинається з історії учнів, котрі ішли в Еммаус разом із Воскреслим Спасителем. Вони були сумними, упущеними, їхні мрії, надії та сподівання не справдилися. І тут ми бачимо, що Сам Христос іде поруч із ними й говорить, навчає Писання. І їхні серця починають полум’яніти. В такий самий спосіб наша Церква хоче стати біля кожної молодої людини наших часів, щоби разом із ними подорожувати дорогами сучасного життя. Не стояти, не стати, не відпочивати, а йти разом із Христом».

Отець Мирон Бендик, як один із творців цього Катехизму, говорить про «кухню» його написання, потребу, концепції, досвід восьмирічного напрацювання. Він пояснює: «Наш Катехизм ілюстрований іконами або промовистими фотографіями. Це зроблено для того, щоб відкрити для себе все багатство нашої культурної і духовної спадщини… Сама ідея Катехизму виникла з потреби відповідати на питання. Коли люди увірували і охрестилися, то в них виникають практичні питання у християнському житті… Щоб відповісти на запит нового покоління, ми мусили добре поцікавитися цим поколінням, яке вже виросло за Незалежної України і має трохи більше внутрішньої свободи. Це добре, але це також передбачає, що молодь  ставить нам набагато більше незручних питань. Ідея Катехизму – це відповіді на питання. Це, власне, і означає та заохочує шукати і давати чесні відповіді на запитання молоді».

Пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії