«Кожна людина у різний час свого життя пізнає значення Євхаристії…» – владика Василій Івасюк

Сьогодні, 01.07.2021 р. Б., коли наша Свята Мати-Церква вшановує й возвеличує торжественне поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у церкві святого Архистратига Михаїла м. Коломиї.

Преосвященному владиці Василію співслужили:  настоятель храму Архистратига Михаїла, о. м. Петро Чиборак та священники Коломийського протопресвітеріату.

Наголошуючи на важливості та величі Пресвятої Євхаристії, котра є найбільшою таємницею нашої віри, бо Сам Живий Бог перебуває посеред нас під скромним видом хліба та вина, у кивоті, на престолах наших церков, Кир Василій наголосив: «Свято Євхаристії бере свій початок в раю від дерева життя та його плодів. На жаль, Єва та Адам скуштували плід забороненого дерева і тому їм було відмовлено споживати плоди з дерева життя. Дерево життя – це прообраз Христа, а Його плід – це прообраз Євхаристії. Книга Одкровення говорить, що Бог дозволить людям «споживати від дерева життя, що в Божому раю» (Од.2:7). Коли прийде повнота часу, то на місці старого дерева буде посаджене нове, з якого будемо споживати плоди вічного спасіння…

Ісус, нагодувавши п’ять тисяч народу, вказує на Євхаристію, її встановлення та приготування Своїх учнів до її прийняття. Під час цього чудесного насичення людей, Ісус виконує ті ж самі чотири дії, які Він повторить на Тайній Вечері: «узяв п’ять хлібів і дві риби, і, звівши вгору очі, поблагословив їх, поламав і давав учням, щоб вони клали перед народом» (Лк. 9:16). Під час Тайної Вечері Матей пише: «Ісус узяв хліб, поблагословив, розламав і дав учням, кажучи: «Беріть, їжте: це Моє тіло»» (Мт. 26:26).

Вкінці владика Василій побажав усіх вірним: «Хай Євхаристія допоможе вам розпалити свою віру, не цуратись та не зневажати розп’яття у своїх домівках негідним життям, не тільки у неділі і свята відвідувати Літургію, але якнайчастіше брати у ній участь, збирати сім’ю щовечора на молитву і читання Святого Письма; плекати дух любові та жертовності у нашому бізнесі, соціальному житті та гідно виконувати свої обов’язки. Сили зла об’єднані, а сили добра розділені. Ми, можливо, не зможемо зустрітись з ними в одному храмі, – але ми можемо зустрітися на колінах у молитві. Можна все життя сповідатися, але жодного разу не покаятися».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії