«Кожен, хто потребує нашої помочі, є тим голосом, котрим кличе нас Господь», – Преосвященний владика Василій у с. Палагичі

26 грудня 2021 р. Б., Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святого Архистратига Михаїла с. Палагичі, Тлумацького протопресвітеріату, де здійснив освячення відреставрованого престолу.

З великою шаною, радістю та любов’ю зустрічали Преосвященного владику Василія вірні на чолі із своїм душпастирем, о. Володимиром Медвідьом.

Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Власієм Фуцом, ЧСВВ (ігуменом монастиря Різдва Божої Матері с. Улашківці), о. Павлом Дутчаком (протопресвітером Тлумацького протопресвітеріату), о. Володимиром Майданчуком (с. Гостів, Церква святого Юрія Переможця), о. Володимиром Широким (м. Івано-Франківськ, Церква святих Володимира й Ольги), о. Андрієм Сем’янчуком (с. Нижнів, Церква святого Архистратига Михаїла)

Звертаючись до вірних, Преосвященний владика Василій закликав: «В цей день згадуємо усіх праведників, які жили від створення світу до Різдва Христа Спасителя. Вони були провідниками свого народу, вірними слугами Бога, царями, священниками та пророками. Праотців об’єднувало духовне життя, послух Богові та виконання Його святої волі. Їхні життя були надзвичайно змістовні, глибокі хоча вони й різнилися згідно свого майнового становища; царі були багатші, а пророки – бідніші і поневірялися та були переслідувані, не маючи доброго місця проживання. Святе Письмо нічого не приховує з їхнього життя, показуючи, що й у них були свої вади та недоліки, гріхи та прогрішення, бунт та спротив волі Божій. Праотцями називаємо Адама, Авеля, Еноха, Сита з Ноєм та священника Мелхіседека, а також Авраама, Івана Хрестителя і ще багато інших».

Також владика закликав: «Наближається час, коли і ми з вами кликатимемо своїх знайомих і друзів на спільну вечерю – хто на Новорічну ніч, хто на Святий вечір або й на саме Різдво Христове. Кожен із нас турбується про те, як до цього запрошення віднесуться інші. Чи, пошанують нас, як господарів дому і чи приймуть наше запрошення? А, можливо, у них на той час будуть якісь важливіші справи? На сьогоднішній день – це уже не купівля поля й волів, а щось, пов’язане із іншими сферами життя, в яких працює сучасна людина. Що тоді виберуть наші друзі – спілкування з нами чи власні невідкладні справи?… Господь закликає нас пам’ятати про Його повсякчасну присутність і ніколи не забувати, що саме спілкування з Ним є найбільшим даром і щастям у цьому житті. Кожен із нас має безліч своїх дрібних справ і повсякденних турбот. Великі справи, вимагають від нас забути про всі свої другорядні заняття, а зосередитися на єднанні з Богом у церковних Таїнствах, молитві, читанні Святого Письма, справах милосердя. Служіння своєму ближньому може стати формою нашої присутності на Господній вечері, коли спрямоване воно не для задоволення власних амбіцій і забаганок, а для добра Божого люду».

Вкінці Божественної Літургії о. Володимир Медвідь подякував владиці Василію за душпастирські відвідини та щире батьківське слово науки.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії