Комунікат єпархіального управління Коломийської єпархії УГКЦ

Єпархіяльне управління Коломийської єпархії УГКЦ, беручи під увагу останні події суспільного значення, які відбуваються на території єпархії (Прикарпаття), а також заяви представників духовенства нашої ієрархічної структури в стінах Верховної Ради України і не тільки, на розпорядження єпархіяльного єпископа повідомляє наступне:

1) кожний громадянин України має повне і беззаперечне право проживати у власній державі, обов’язком якої є дбати про його духовне і матеріальне благо, а також вільно висловлювати власні думки та переконання, щодо тих чи інших суспільних подій в державі;

2) кожного дня духовенство єпархії заносить молитви до Всевишннього Господа, щоб голос усіх, хто просить про справедливість у його щоденному житті був почутий тими, хто був обраний для управління державою в усіх її гілках влади, а також тих, хто безпосередньо відповідає за державотворення та благоустрій і мирне співжиття між усіма громадянами в кожному місті, селищі та селі;

3) кожний громадянин України, який у відповідності до церковного права отримав Святе Таїнство Священства (духовний стан), продовжує бути громадянином держави і покликаний бути тим, хто об’єднує суспільство та погашує будь-які суперечки, які можуть виникнути між його парафіянами чи іншими громадянами держави.

Тому, беручи під увагу вище перелічені основи діяльності церковної структури, якою є Коломийська єпархії УГКЦ, повідомляємо, що жоден священнослужитель Коломийської єпархії УГКЦ не отримував ні усного, ні письмового повноваження від церковної влади представляти законні інтереси наших громадян в останніх подіях, які мають місце на теренах нашої єпархії. Крім того, кожний священнослужитель Коломийської єпархії УГКЦ має чітку заборону у відповідності до Декрету (Вих. КЧЄ 17/199 від 11 травня 2017 р. Б.) публічно виступати у засобах масової інформації або надавати офіційні коментарі від імені Церкви без благословення Ієрарха місця.

Також повідомляємо, що в понеділок 4 червня 2018 р. в приміщенні єпархіяльного управління Коломийськoї єпархії УГКЦ відбулась розмова з священиками Миколою Мединським та Михайлом Арсеничем, яким було в черговий раз роз’яснено про права і обов’язки священнослужителів Католицької Церкви, про поведінку громадянина-священика у політичній і громадській сферах життя. На закінчення співбесіди, у відповідності до норм церковного (канонічного) права, їм було вручено канонічне попередження, яким засуджуються їхні дії, які не відповідають священичому стану. Водночас даним канонічним попередженням було поставлено вимоги даним священикам ще раз переосмислити обов’язки, властивi священичому стану.

Просимо Всемогучого Бога, щоб був почутий голос кожного, хто в законний спосіб хоче захистити свої права та закликаємо, щоб усі пункти непорозуміння були вирішені у відповідності до християнських і державних законів, в яких прагне жити наша довгостраждальна держава Україна.

 

Канцелярія єпархіяльного управління

Коломийськoї єпархії УГКЦ


Новини єпархії