Коломийські школярі та студентська молодь пройшли Хресною ходою

В останній тиждень Великого посту коломийські школярі та студентська молодь вкотре пригадали собі найважчі муки у житті Спасителя, пройшовши Хресною дорогою вулицями міста. Таку ходу для молоді вже втретє організовує Коломийська єпархія УГКЦ з благословення правлячого архиєрея кир Василія (Івасюка).

З молитвою на устах колона молоді та духовенства рушила від Катедрального собору Преображення Христового центральною частиною міста. Особливістю цієї Хресної дороги є те, що кожне молитовне стояння читали самі учасники. По черзі дерев’яний хрест несли молодь та представники навчальних закладів Коломиї.

Останню стацію було прочитано на площі перед Собором, звідки владика звернувся до присутніх.

“Дорога молоде, викладачі, всі присутні – пам’ятайте, що хрест, який ви сьогодні несли це є сила Божа, лікар хворіб, хліб голодного, одяг для нагих. У ньому слід шукати правильне вирішення особистих і державних питань. Нести хрест в молоді роки означає добре вчитися, чесно працювати та професійно виконувати обов’язки свого покликання. Христос вже пройшов свою дорогу, а ми з вами, наслідуючи Його, ще йдемо. Тож, пройшовши Хресну дорогу, вдивляйтеся на Спасителя під тягарем хреста. Відкрийте свої серця на його науку і голос”,настановляв єпископ.

Наостанок кир Василій поблагословив молодь хрестом, який був зроблений ще в 1841 році. Владика зазначив, що цей хрест є сучасником Тараса Шевченка і тих буремних часів: “Як зберігся хрест, так і наш поневолений народ зміг вистояти. Тому прийміть його і несіть гідно, адже це вічно живий символ нашого відкуплення і спасіння.”

Опісля кожен зміг ввійти до храму, щоб помолитися і прикластися до хреста.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії