Християнська мандрівка до Словаччини + термальні джерела в Татрах

04 Жовтня 2019 - Паломництва
Контактні дані:
- о.Роман Кіцелюк
- тел: 067 372 02 03
- ел.адреса: romankitseliuk@gmail.com
- м.Коломия, вул. І. Франка, 29
Чи не найкращий варіант відпочинку – це коли фізичний поєднується з духовним. І наше паломництво до Словаччини – ще один цьому доказ! Бо в ньому є все – і місце, де за переказами місцевих, з’явилася Пречиста Діва Марія, і старовинні монастирі і термали у Високих Татрах Thermal Park Vrbov. І все це встигнемо відвідати за одні вихідні! Приєднуйтесь!
День 1, 28.11, четвер:
Пізно ввечері виїзд зі Львова (орієнтовно 23:30).
День 2, 29.11, п’ятниця:
Приїзд у Литманову.
Литманова – село в Словаччині, розташоване в північно-східній частині в Любовнянській верховині, біля кордону з Польщею. Вперше згадується у 1412 році. В селі є греко-католицька церква св. Архангела Михаїла з 1778 р. в бароко—класицистичному стилі та православна церква. За селом на горі «Звір» збудований комплекс призначений для паломників, де за переказами місцевих, з’явилася Пречиста Діва Марія.
Переїзд до Червоного Кляштора.
Червоний Кляштор (Червоний Монастир) – село в Словаччині, розміщене на північно—західних схилах П’єнін в долині річки Дунаєць, на кордоні з Польщею. Назва села походить від назви монастиря «Червоний кляштор», тобто «Червоний монастир». Тут знаходиться готичний картузіянський монастир «Червоний кляштор» з 1360–1400 рр. (зараз музей), готичний римо-католицький монастирський костел св. Антонія, будівництво якого почалося 1360 року, римо-католицький костел св. Ромуальда з 1689 року.
Переїзд до термалів у Високі Татри – Thermal Park Vrbov (вартість входу – 7-9 євро з особи).
Переїзд на нічліг у готелі.
День 3, 30.11, субота:
Сніданок. Переїзд до Левоча. Екскурсія. Храм св. Якова (вартість входу – 4-5 євро з особи). Вільний час.
Домінант міста Левоча утворює крутий пагорб з неоготичною церквою – Маріанською горою. Тут знаходиться Мала Базиліка Діви Марії, збудована в 1903 році. Саме тут мешканці міста були врятовані від татар в укріпленому каньйоні. На згадку про цю подію вони побудували каплицю. У першій половині XIV століття тут було засновано монастир. Під час свого паломництва у 1984 році Папа Іван Павло ІІ проголосив храм Малою Базилікою. Щороку тисячі паломників відвідують Маріанську гору. 3 жовтня 2005 року Маріанська гора була включена в Асоціацію “Європейський Марійський зв’язок”, як Люрд, Фатіма, Ченстохова.
Церква св. Якуба – другий по величині храм в Словаччині. Тут знаходиться один із найвищих готичних дерев’яних вівтарів у світі, і ще одинадцять вівтарів з унікальним розміщенням для Європи.
Переїзд до національного заповідника “Сива Борода”.
Завдяки своїй унікальності, пагорб Сива Борода був оголошений національним заповідником в 1979 році. Він захищає місцеву рослинність, яка має сухий, солятний і болотистий характер. Мінеральна вода тут знаходиться в декількох місцях, особливо на півночі та півдні пагорба. У минулому там був навіть гейзер, який досяг висоти декілька метрів. Він з’являвся кілька разів на день. Сьогодні існує лише спокійне вивердження води, що викликається викидом двоокису вуглецю. Пагорб Сива Борода, однак, не тільки цікавий з природної точки зору. Тут також можна знайти ідилічну барокову каплицю св. Хреста з 1675 року. У 1768 році каплиця була перебудована. Перед капелою є кам’яний хрест.
Переїзд на нічліг у готель.
День 4, 01.12, неділя:
Сніданок. Літургія. Пряшів. Вільний час.
Пряшів — місто у східній Словаччині. Ми відвідаємо храм Св. Хреста та центральну частину містечка.
Переїзд до Кошице. Вільний час.
Кошице – друге за розміром місто Словаччини, лежить на сході країни біля підніжжя гірського масиву Ч’єрна Гора в долині ріки Горнад та на західній околиці етнічних поселень українців. Головною визначною пам’яткою міста є Собор св. Єлизавети, який розташований на центральній площі міста. Це найбільша церква Словаччини. П’ятинефний інтер’єр цього готичного храму має довжину 60 метрів і ширину 45 метрів. Вівтар XV століття відноситься до найбільших в Європі. На південній стороні знаходиться каплиця св. Михайла з другої половини XIV ст., на північній — башта Урбана з дзвіницею. Також у Кошицях відмінно збереглися найстарший будинок міста — домініканський костел, костел св. Антонія Падуанського, костел уршулінок та костел езуїтів, костел Св. Духа.
Виїзд до Львова.
День 5, 02.12, понеділок:
Повернення до Львова.
Вартість паломництва: 145 євро + 200 грн.
У вартість входить: переїзд автобусом єврокласу, 2 нічліги у двомісних номерах зі сніданками, супровід духівника/керівника групи, медичне страхування.
У вартість не входить: вхідні квитки згідно з програмою.
Запрошення у мандрівку від о.Йони: