Храмовий празник та освячення престолу в с.Гостів

6 травня правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) з нагоди храмового празника  завітав на парафію  Юрія Переможця в с.Гостів.

На порозі храму  владику зустріли парох о.Володимир Майданчук із молоддю парафії, який ласкаво запросив дорогого гостя очолити святкову Літургію. В часі богослужінь єпископ уділив піддияконські свячення студенту Івано-Франківської семінарії ім. свщмч. Йосафата Івану Харевичу.

Опісля кир Василій освятив престіл, за яким владиці співслужили: парох о.Володимир Молдавчук, декан Тлумацький о.Павло Дутчак, віце-канцлер о.Олександр Федоришин, о.Михайло Цюрпіта, о.Володимир Канюк, о.Олег Віжга, о.Іван Гуцуляк та о.Сергій Козак.

По прочитанню Євангелія владика виголосив повчальну проповідь, в якій розкрив правильне вчення про поклоніння Богові в дусі та істині.

“Віруючі люди вдома, у храмі, біля каплиці зображають на собі знак святого хреста, запалюють свічки, жертвують на храм – все це називається зовнішнім поклонінням. Втім, істинно спасаючою і духовною молитвою є піднесення розуму та серця до Господа. Часто бувають випадки, коли ми самі не слухаємо слів своєї молитви. Тоді її сам Бог також не хоче почути. Євангелист про це каже так: “Оцей народ устами мене поважає, серце ж їхнє далеко від мене” (Мт.15,8),- сказав владика.

Відтак, наголошуючи на посвяченні престолу єпископ додав: “Сьогодні ви зібралися на молитву перед престолом і кивотом. Кивот зберігає Пресвяту Євхаристію і стає неначе джерелом Якова, а престіл – криницею і біля них люди відкривають свої таємні гріхи та черпають життєдайну воду. Іншими словами, сюди приходять всі спрагнені й обтяжені труднощами напитися Божої благодаті. Пройти мимо цього Божого джерела – означає залишитися у спеку терпінь без води і загинути від спраги. Отримати цю воду можна через іспит своєї совісті, залишивши у сповідальниці всі свої гріхи. Тоді приходимо до престолу та приймаємо благодатне спасіння через Євхаристію, дароване кожній людині”.

По завершенню парох о.Володимир Майданчук висловив щирі слова подяки владиці за його візит та повчальне слово. Відтак до єпископа звернувся нововисвячений диякон, який подякував за уділені нижчі свячення. У свою чергу кир Василій ще раз привітав парафіян зі святом та вручив подячні грамоти. Також єпископ нагордив за жертовність та працю для добра парафії св.Юрія Переможця  п.Михайла Андрейчука, п.Мирона Фарилюка та п.Йосписа Мельничука за активну християнську позицію, ревність у часи підпілля і час легалізації нашої Церкви. Далі священики освятили воду з нагоди храмового празника, а єпископ помирував усіх присутніх.

Також цього дня Преосвященний владика разом із священиками завітав до музею-садиби підпільної УГКЦ ім. о.Петра Голейка, підпільного пароха с.Гостів. Молодь парохії підговула виступ-розповіль про життя та діяльність о.Петра Голейка та Католицької церкви у с.Гостів в часи підпілля. На завершення присутні зробили спільне пам’ятне фото.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії