Храмовий празник на парафії с.Ямна

28 жовтня на парафію Святої Параскеви Терновської с.Ямна, з нагоди храмового празника, завітав правлячий архиєрей Коломиської єпархії кир Василій (Івасюк). 

За звичаєм української гостинності на подвір’ї храму молодь парафії зустріла владику з хлібом-сіллю. Опісля до кир Василія звернувся адміністратор храму о.Ілля Ступчук, який запросив єпископа очолити богослужіння.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії Преосвященному владиці співслужили: протопресвітер Яремчанський о.Богдан Скірчук, віце-ректор ІФДС о.д-р Андрій Чорненко, о.Іван Бойко, о.Богдан Іванюк та численне духовенство Коломийської єпархії.

Після виголосу: “І нехай будуть милості великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа з усіма вами” архиєрей уділив дияконські свячення випускникові ІФДС Дмитру Мішкові.

У своєму пастирському слові архиєрей роздумував над євангельською притчею про багача і Лазаря, в якій ідеться про тих людей, які люблять багатство і не допомагають бідним. Проповідник зазначив, що це повчання Ісуса Христа є водночас пропередженням і знаковим порятунком для людини.

“Водії дуже часто порушують дорожні знаки, котрі вказують або забороняють рух чи зупинку. Проте сьогоднішню знакову розповідь порушувати не можна, бо без милосердя і любові ми не зможемо отримати спасіння. Ця розповідь не тільки навчає, але і застерігає від цього та спонукає кожного споглянути на своє життя. Бог обдаровує нас багатством і вимагає від нас ділитися цими скарбами з тими, хто не має їх. І в такий спосіб виявляти любов. Як можемо любити Бога, Якого не бачимо, якщо не полюбимо брата, якого бачимо? (пор.1 Ів.4, 20)”, – сказав єпископ.

Наприкінці проповіді кир Василій закликав парафіян осмислити притчу про багача й Лазаря в контексті свого щоденного життя.

“Дві заповіді любові до Бога і ближнього повинні бути дороговказом нашого життя і знаком спасіння. Вони мають стати для нас зіркою, яка веде у морі кораблі до пристані та застереженням, коли ми байдужіємо і не хочемо їх виконувати. Тільки через виконання цих заповідей можемо увійти до Раю там, де перебуває праведний Лазар. Подбаймо, щоби ми навчилися здобувати чесноту милосердя, щирості, любові та співчуття, яких навчає нас сьогодні євангельська розповідь”, – пояснив проповідник.

По завершенню Літургії прозвучали взаємні подяки та многоліття, після чого відбулось мирування. Тоді парафіяни вийшли на освячення води, якою владика окропив всіх присутніх.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії