Храмовий празник на парафії с. Братишів

28 серпня наша церква відзначає останнє велике свято церковного року – Успіння Пресвятої Богородиці. Передував цій величній події суворий двотижневий успенський піст. Цей день оповитий водночас смутком і радістю через відхід із земного життя Богородиці та воз’єднання Її у вічності зі Спаситилем.

“Величає душа моя Господа і возрадувався дух мій у Бозі, Спасі моїм” (Лк. 1,46-47),повторюються останні слова Богородиці в часі Літургії на парафії с. Братишів. З нагоди храмового свята до вірян на Тлумаччину завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк.

У часі богослужіння владиці співслужили парох храму о. Іван Гуцуляк, декан о. м. Павло Дутчак та численне духовенство, що приїхало спільно розділити радість свята.

“Святкування дня смерті Божої Матері може виглядати абсурдним, оскільки смерть пов’язана з болем, сумом, відчуттям розгубленості, здивування перед чимось незбагненним і матеріальними втратами. Натомість християнська віра усвідомлює людей, що смерть – це випробування, яке має пройти кожна людина на дорозі до вічного життя. Саме тому Успіння Божої Матері асоціюється з радісними емоціями у віруючих, оскільки допомагає бути прийнятим Богом на небесах”, – пояснив значення свята у своїй проповіді кир Василій.

Наостанок єпископ привітав парафіян та гостей храму зі святом, побажавши їм милості та заступництва Діви Марії. Декан о. м. Павло Дутчак зачитав декрет, за яким пароха храму було нагороджено високою церковною нагородою за ревне служіння – золотим хрестом. А парафіянам єпископ вручив подячні грамоти за працю на парафії. Після уставного многоліття святкування перенеслось на подвір’я, де було звершено чин освячення води.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії