Храмове свято та посвячення дзвіниці у с. Битківчик

25 листопада, в день свята великого мученика за віру Христову і воз’єнання церков — св. Йосафата, Кунцевича, владика Василій Івасюк відслужив Архиєрейську Літургію у с. Битківчик.

Завітав єпископ на парафію, названу в честь святого, з нагоди храмового свята. Процесійно на церковному подвір’ї його зустрів парох о. Андрій Будзак спільно з парафіянами. Після слів вітань кир Василій очолив богослужіння, за яким співслужили: протопресвітер Пнівський о. мітр. Богдан Михайлина, віце-економ єпархії о. Михайло Мільчаковський та чисельне духовенство.

Під час проповіді Преосвященний владика розповів вірним про життєві подвиги священномученика Йосафата і закликав його наслідувати.

“Метою життя Йосафата були церковна єдність і навернення грішників. Його християнське милосердя, любов до ближнього, навіть до своїх ворогів не тільки на словах, але й на ділі, пошуки шляхів об’єднання, підтверджує велику відданість Христовій Церкві. Він відверто говорив:“Ви мене переслідуєте, готуєте для мене смерть, а я вас усім серцем люблю і бажаю за вас віддати навіть своє життя”, – сказав проповідник.

По завершенню Літургії єпископ вручив подячні грамоти всім жертводавцям, які підтримали будівництво дзвіниці для місцевого храму. Далі відбулось мирування, після чого парафіяни вийшли на освячення води і новозбудованої дзвіниці.

Також цього дня кир Василій відвідав владику-емерита Коломийської єпархії УПЦ КП Іоана Бойчука. Шість років тому Синод УПЦ КП звільнив єпископа від управління за станом здоров’я. Зараз він мешкає у с. Битківчик, тому владика Василій не оминув нагоди завітати до душпастиря. Владики поспілкувалися і на завершення зробили пам’ятне фото.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії