Храмове свято с.Нижній Березів: навіяне спогадом

У неділю, 20 травня, парафіяни храму св.Миколая с.Нижній Березів відзначили храмовий празник. Цього дня навколишні карпатські гори мелодійно бреніли від учористих святкових піснеспівів у виконні церковного хору за підтримки цілої церкви березунів, священства та різномаїття гостей із навколишніх сіл, до котрих і звернувся із чудовою, повчальною проповіддю о. Микола Гаєвий.

Літургію очолив парох парафії, протопресвітер Березівський о. Ігор Полюк. Гостями празнику були отці-співслужителі: о. Микола Горецький, канцлер єпархії, о.м. Михайло Арсенич, о.Михайло Дрогомирецький, о.Микола Гаєвий, о.Микола Мединський, о.Олександр Волощук та о. Дмитро Погорілий.

Щоб відчути особливий дух храмового свята всі присутні мали можливість приступивши до помазання святим єлеєм, яке уділяв канцлер єпархії о. Микола Горецький.

Святий Миколай – заступник сиріт, вдів та нужденних. Покровитель студентів, воїнів та подорожуючих. Але напевно найбільше в кожного із нас св. Миколай асоціюється з дитинством, з довгими зимовими вечорами та часом, коли ми ще будучи непосидливими малюками, ледь дочекавшись ночі, з трепетом у серці, слухняно лягали в ліжечко очікуючи чуда, якогогось надзвичайного дарунку під дитячу подушечку.

Поринув спогадами у далеке дитинство і я, побачивши біля дияконських воріт маленьке, чепурне хлоп’ятко рочків п’яти, що побожно склавши ручки стояло на Святій Літургії. Понад сорок років тому, саме на цьому місці так само стояло інше хлоп’ятко… Тим хлопченям був я.

Підходжу, благословивши запитую як звати… Це виявився Олежик, син мого однокласника Романа Підлесецького. Він мріє стати священиком надхненно ділиться сімейною таємницею батько Роман.

Тож моліться і Господь благословить, адже моє служіння у церкві розпочалося також саме із цього місця. Тепер же згадую це з якоюсь ностальгією за дитинством, посміхаючись.

Тож опісля освячення води на церковному подвір’ї, маючи привітальне слово до громади повертаюсь до цієї теми, ділюся своїми спогадами та підвожу до подій сьогодення. Адже направду, в ці важкі для нашого народу часи, дуже часто лунає німе запитання: “а заради чого ведеться кровопролитна боротьба? А чи вартує…?”

Підсумувавши стає зрозуміло – заради мирного неба над головою наших дітей. Заради достойного майбутнього життя наших внуків.

Тож нехай святий Миколай, правиця котрого свого часу остепенила нечествого Арія, через наші молитви сьогодні остепенить всяких нечестивців що посягають на нашу святу українську землю, посягають на мирне, достойне життя українського народу.

“Нехай святий Миколай зробить для всіх нас особливий дарунок – зішле з неба перемогу і торжество Божої Правди на українській землі”, – із цими словами я мав можливість уділити благословення всім присутнім через окроплення свяченою водою.

 Автор: клірик Коломийської єпархії,

фронтовий капелан о. Микола Мединський-Залізняк

 

 

 


Новини єпархії