Храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці на парафії м. Коломиї

14 жовтня наша Церква відзначає одне з найвеличніших свят – Покрову Пресвятої Богородиці, яку своєю покровителькою обрали українські козаки та воїни УПА.

З цієї нагоди храмового свята Преосвященний владика Василій Івасюк відслужив Архиєрейську Божественну Літургію на парафії м. Коломиї. Його Преосвященству співслужили парох о. Сергій Дмитрук та сотрудник о. Маркіян Лоєк.

У часі проповіді владика Василій, пригадав подію, яка відбулася близько тисячі років тому у Константинополі, при храмі на Влахернах.

“Місто оточили вороги так, що становище було безпорадне. Остання надія в людей була на Бога і тому всі зібралися у храмі на молитву. Сталося чудо – Богородиця заступилася за народ. Згадка про це свято відкриває перед нами дуже важливі богословські істини, а саме: Бог існує, молитва здійснює чуда і храм – це пристановище для знедолених”, – сказав проповідник.

Також кир Василій звернув увагу присутніх на тому, що свято Покрови Божої Матерії є особливим святом материнської турботи про своїх дітей.

“Ми вистояли, бо наша Небесна Мати непорушно стоїть у покровській молитві. Нині хочемо обгорнути молитвою та вкласти у її всемогутні покровські долоні кожну солдатську матір, усі родини наших військовослужбовців, їхніх дружин, дітей, братів і сестер, усіх волонтерів та людей доброї волі, які живуть неустанною турботою про захисників нашої Вітчизни. Вони, наші солдати і офіцери, є сьогодні втіленими ангелами-хоронителями України, які собою, своїм серцем, душею і тілом затуляють нас від ворожих куль і снарядів”.

Наостанок єпископ уділив своє благословення через мирування та звершив Чин освячення води.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії