«Храм Благовіщення Пречистої Діви Марії – душа та велич м. Коломиї», – Преосвященний Владики Василій під час душпастирських відвідин парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Коломиї

30 січня 2022 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк з душпастирським візитом завітав на парафію Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Коломиї. Цей храм – найдавніший храм м. Коломиї, має свою могутню, славну та величну історію.

Преосвященному владиці Василію співслужили: парох парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії – отець доктор Андрій Танасійчук та сотрудник парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії – о. Дмитро Щербатий.

Звертаючись з батьківськими настановами та повчаннями, владика Василій зазначив: «На світі є дуже багато речей, котрі Бог дав людині, щоби вона використовувала  собі на добро. Скажімо, наші очі. Бог дав нам їх, щоби ми бачили Божу красу у світі, щоби ми бачили світ й усе прекрасне у ньому. Та, натомість, ми, люди, нерідко свій зір приковуємо до того, що Святе Писання називає «спокусами світу цього». І тоді відбувається дивна річ: в людини, котра має здоровий тілесний зір, сліпнуть духовні очі. Тоді вона стає неспроможною бачити Бога та свого ближнього, котрий опинився у скрутних обставинах життя та потребує допомоги… І ти не бійся тих, хто стоїть між тобою і Христом, хоча б вони й носили царські корони на головах, залізні палиці в руках і все знання цього світу у своїх головах. Бо у порівнянні з Христом всі вони є сухою тростиною і мертвими кістками. Вони самі не бачать і не можуть дати зору тобі; вони не мають у собі життя і тобі не можуть його дати; вони самі нічого не знають і нічого не можуть навчити тебе. Вся їх земна сила, і багатство, і мудрість – дрібні монети, котрі вони, ніби убогі, випрошують у цього видимого світу і, якщо ти просиш у вбогих, дадуть і тобі. Християнин у своєму благанні до Христа повинен бути постійним, як сліпий Вартимей! Кричи, кричи голосніше, поки Він тебе не почує».

Вкінці Божественної Літургії Кир Василій Івасюк освятив ікони: святого Романа Сладкопівця, священномученика Йосафата Кунцевича, пророка Іллі.

О. Андрій Танасійчук подякував владиці Василію за душпастирські відвідини та щирі слова науки.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії