Канонічна візитація на парафії смт. Ворохта

4 березня, з благословення правлячого Архиєрея Коломийської Єпархії УГКЦ кир Василія (Івасюка), на парафії Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохта, Яремчанського протопресвітеріату пройшла Єпархіальна візитація.

Візитаційну комісію очолив протосинкел єпархії о.Роман Кіцелюк спільно з синкелом у справах мирян о.Юрієм Лукачиком, канцлером о.Миколою Горецьким та віце-економом о.Михайлом Мільчаковським. Свою роботу розпочали зі спільної молитви в парафіяльному храмі. Опісля канцлер зачитав Декрети про проведення канонічної візитації парафії і складу комісії. Протосинкел довів до відома усіх присутніх про те, що таке візитація та яка її ціль. Представив “Парафіяльний правильник” і наголосив на обов`язках і правах пароха, сотрудника, парафіяльних рад при парафії, мирянських та молитовних спільнот, згідно вказівок прописаних в правильнику.

Парох о.Василь Михайлюк у доповіді обширно представив досягнення і потреби всіх храмів селища. У мультимедійному висвітленні показав життя парафії її духовні, катехетично-педагогічні, душпастирські, пасторальні та економічні досягнення, діяльність церковних спільнот, церковного братства та сестринства. Також розповів про харитативне служіння, співпрацю із місцевою владою і різними організаціями.

Протопресвітер Яремчанський о.Богдан Скірчук зазначив, що праця і служіння, яке ведеться в даній парафії, свідчіть про те, що спільнота є живою і діяльною.

Синкел у справах мирян о.Юрій Лукачик зауважив на важливості створення і діяльності пасторальної і економічної ради парафії. Такі ради за ціль мають допомагати парохові здійснювати економічну та пасторальну роботу. Віце-економом було перевірено фінансову діяльність, документацію та наявність і правильність ведення книг.

о.Ярослав Шкандрій із присутніми поділився своїм досвідом і рецептом довголіття, а сотрудник о.Ярослав Скільський розповідав про своє служіння на парафії. Сотрудник о.Василь Типусяк доповів про працю із молоддю, катехизацію дітей в школі та храмі, а о.Володимир Ясінський – про працю з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

На завершення своєї роботи візитаційна комісія оглянула у якому стані знаходяться всі церкви, а саме:

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Парафіяльний храм)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Пам`ятка архітектури)

Церква Різдва св. Івана Хрестителя

Богослужбова каплиця св. Рівноап. Володимира і Ольги

Також у кожному Храмі відбувалася спільна молитва і зустріч із активними, дієвими парафіянами храму Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохта.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії