«Іван Хреститель – це той, хто приготовляє усіх до прибуття Сильнішого», – владика Василій у с. Слобода

16 січня 2022 р. Б. Преосвященний владика Василій, єпарх Коломийський, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Слободи, Печеніжинського протопресвітеріату, де рукоположив диякона Василя Сметанюка на пресвітера.

Божественну Літургію очолив Кир Василій у співслужінні з отцями: протопресвітером Печеніжинського протопресвітеріату – о. Юрієм Максим’юком, о. Романом Площаком, о. Олегом Ткачуком, о. Михайлом Соколовським та о. Миколою Мотруком.

В цей день з рук Преосвященного владики Василія Івасюка священничі свячення отримав – диякон Василь Сметанюк, який є уродженцем с. Слобода Печеніжинського протопресвітеріату.

Владика Василій, звертаючись до вірних, наголосив: «Іван Хреститель вказує з чого слід розпочати своє християнське життя:  «Покайтесь, бо наблизилося Небесне Царство» (Мт. 3:2). Ці слова звернені до кожного із нас: малого та великого, молодого та старого. Це Царство Боже завжди поруч із нами, воно завжди готове прийти і приходить до нас. Питання залишається тільки в тому: а чи готові ми увійти та прийняти це Царство Боже? Адже за його межами залишаться не ті, кого Господь осудив за їхні гріхи чи помилки, але ті, хто не бажав чи просто не віднайшов у собі сил пройти цей шлях до кінця.

А де знаходимося ми? Кожен із нас, вже стоїть на цій дорозі, але у нас є так багато перешкод, що ми можемо просто не дійти, не добігти, не дотягнутись до дверей Царства Небесного, загубившись у суєті цього світу.

Іван Хреститель – це той, хто приготовляє усіх до прибуття Сильнішого, Того, Хто йде вслід за ним. Адже усьому Ізраїлю потрібне було оновлення та очищення. Це оновлення та очищення дуже потрібно і нам із вами».

Також Кир Василій звернувся до нововисвяченого священника й побажав йому: «Нині голос Господній покликав тебе, брате, до ієрейських свячень у Слободі. Нині у храмі Слободи Рунґурської поставляємо нашого односельчанина диякона Василя Сметанюка у пресвітерство…Ми всі повинні усвідомити, що для того, щоби зростати в благодаті Хрещення, яке ми отримали один раз на все життя, потрібно, з одного боку, повсякчас усвідомлювати свою гріховність, слухатися голосу того, хто волає в пустині, ставати перед Божим обличчям і проходити, можливо, власну пустелю, але з іншого – пережити зустріч з Христом, який нас оновлює, надає нам нового світла. Нам завжди дуже потрібний новий шанс. Ми часто просимо в Бога ще один шанс, щоби все, що обіцяли, змогли з Божою силою зробити».

Вкінці Божественної Літургії новопоставлений ієрей Василь Сметанюк висловив слова вдячності архиєрею за уділення пресвітерських свячень, а всім своїм рідним, які прибули розділити цю радісну подію, за підтримку та розуміння.  Отець Роман Площак подарував від усієї спільноти подарував новопоставленому ієрею Василю Сметанюку – золотий ручний хрест

Адміністратор парафії о. Роман Площак подякував владиці за пастирський візит.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії