«Ісус Христос – це надія, живий Бог та найкращий лікар!», – Преосвященний владика Василій у с. Петрилів.

14 листопада 2021 р. Б. – день, коли наша Свята Церква возвеличує та прославляє святих чудотворців й безсрібників Косму та Дам’яна, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, з нагоди храмового празнику відвідав парафію с. Петрилів Тлумацького протопресвітеріату.

На подвір’ї Церкви велелюдно, радісно та шумно, бо усі зібралися, щоби зустріти та привітати владику Василія. Щирі слова вдячності, любові та щирості лунають для дорогого гостя, якого парафіяни церква святих Косми і Дам᾽яна на чолі зі своїм отцем Євстратієм Гасяком, так радо вітають.

Опісля розпочалася  Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Тлумацького  протопресвітеріату.

У своєму слові, звертаючись до вірних, Кир Василій Івасюк наголосив на особах цих славних та величних братів-безсрібників: «Вивчивши лікарське мистецтво, святі допомагали хворим, не брали плати за свою роботу і тому їх називали «безсрібниками». За допомогою благодаті Божої і милосердя, маючи приклад братів Косми і Дем’яна навернулося багато людей до віри в Господа. У гарячій любові до Бога й ближніх несли брати своє служіння аж до своєї смерті, завжди допомагаючи людям та прославляючи Бога.

Під час переслідувань християн в часи імператора Діоклеціана вони були арештовані і мужньо переносили усі тортури, але не відреклися від Бога. Померли брати мученицькою смертю через відділення голови від туловища в 303 році в Кирі, де й були разом поховані».

Також Преосвященний владика Василій торкнувся питань нашої віри та сучасних «народних цілителів та чудотворців»: «Необхідно визнати, що новоявлені «цілителі» і «чудотворці» та сектанти нічим не відрізняються від інших людей. Вони живуть у світі і в них немає святості угодників Божих – братів Косми і Дем’яна, які отримали дар від Господа зціляти завдяки безперестанному посту і молитві. На відміну від сучасних «цілителів» і «чудотворців», безсрібники ніколи не брали плати за зцілення в людей, адже пам’ятали заповідь нашого Господа: «Оздоровлюйте недужих, воскрешайте мертвих, очищуйте прокажених, бісів виганяйте. Даром прийняли, даром давайте» (Мт.10:8). Нинішні «цілителі» і «чудотворці» лікують недуги людські за велику плату, тому що діють на людей силою зваблення і хитрощами диявола, який може перевтілитись в Ангела світла та вводити людей в оману.

Про таких людей Спаситель говорить: «встануть лжехристи та ложні пророки, які чинитимуть великі знаки й чуда, щоб коли можна, звести навіть і обраних» (Мт. 24:24».

Отець Євстахій Гасяк подякував владиці Василію за щирі слова духовної науки та за пастирські відвідини парафії святих славних безсрібників Косми та Дам’яна с. Петрилів.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії