Ікона, перед якою молився Папа

У коломийський храм Благовіщення УГКЦ привезли точну копію образа “Богородиця, яка розв’язує вузли”.

Про ікону отець Андрій Танасійчук, доктор канонічного права, парох храму Благовіщення, дізнався у німецькому місті Аусбург, де вчив німецьку мову в монахинь, пише “Експрес”. Вони й розповіли про образ, що зберігається в аусбурзькій церкві святого Петра.

У 1980-х роках перед іконою молився аргентинський священник Хорхе Маріо Бергольо, нині Папа Римський Франциск. Він навчався у Німеччині, тут купив невеличкий образок “Богородиця, яка розв’язує вузли” і привіз в Аргентину. За словами отця Андрія, ікона незвична, бо всі звикли бачити Пречисту з Ісусом на руках, а на цьому образі є лише Діва Марія. І Вона здатна розв’язати “вузли” — проблеми кожного, хто звернеться до Неї.

Німецькі монахині запропонували коломийському священнику в дарунок точну копію образа.
“Ікона заввишки 1,2 метра, завширшки 70 сантиметрів, — каже отець Андрій. — Її принесли урочисто у церкву Благовіщення і тепер щосереди о 12.00 будуть відбуватися акафісти”.

Оригінал ікони написав у 1700 році художник Йоганн Мельхіор Георг Шміндлер — на замовлення Єроніма Амвросія Лангенментеля, священника і доктора канонічного права. Дід доктора посварився
із дружиною, хотів розлучитися. Щоби розібратися у непростих сімейних стосунках, звернувся за допомогою до Якова Рема, священника-єзуїта. А той узяв стару весільну стрічку співрозмовника, зав’язав на ній вузли. Підніс її перед образом Богородиці та розв’язав їх. Мовляв, протягом родинного життя у кожного з’являється чимало “вузлів”- проблем. І лише через молитву, взаєморозуміння з Богом та з рідними, прощення та покаяння можна їх позбутися.

Автор: Сабіна Ружицька


Новини єпархії