Ієрейські свячення у с. Поляниця

У неділю, 4 серпня, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський УГКЦ, взяв участь в урочистостях присвячених дню села та 10-річчю від дня заснування ЗОШ I-II ст.у селі Поляниця.

Святкування розпочалося з Архиєрейської Божественної Літургії на парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці, яку очолив кир Василій. Співслужили владиці: парох і декан Яремчанський о. Богдан Скірчук, декан Пнівський о. Богдан Михайлина та чисельне духовенство єпархії.

В часі Літургії єпископ уділив ієрейські свячення диякону Дмитру Мішку – випускнику Івано-Франківської духовної семінарії. Новопоставленому ієрею, владика побажав ревності й наснаги у священичому служінні.

Роздумуючи над словами сьогоднішнього Євангелія, про оздоровлення сліпців Ісусом Христом, єпископ особливу увагу звернув на духовну сліпоту людини: “Нам боляче дивитися на сліпих, але ще більший біль народжується, коли ми бачимо людину із духовною сліпотою. В одних це може бути гордість і зарозумілість зі свого становища в спільноті, чи зі свого багатства, чи з особистої краси тіла, знання, титулів… Є ті, що засліплені жадобою грошей, мамони, вигоди, розкоші. Вони не бачать у світі людей нічого доброго, шляхетного, чесного, святого. Є ті, що у своєму засліпленні всіх і все критикують, очорнюють, обкидають болотом. І є ті, очі яких повні зависти чи ненависті до ближніх, до людей”.

Далі єпископ наголошує на тому, щоб не осуджувати таких людей, а молитися за них. І більше того, владика закликає обдумати власну поведінку і задатися наступними питаннями: “Як ми спілкуємось із іншими людьми? Чи дійсно нас не можна ні в чому переконати? Чи ви сприймаєте тільки свою думку, а інших зовсім не чуємо? Як ви дивитесь на матеріальне збагачення? Наскільки гроші закривають духовні справи? Чи ви ще бачите інших людей за цими папірцями, що звуться грошима? Як ми ставимось до себе самих? Наскільки ми засліплені самі собою? Наскільки приділяємо уваги до свого тіла і одягу, своїх забаганок, мрій і планів”.

Через призму цих питань ми можемо зрозуміти чи ми часом не є тими духовними сліпцями, які потребують оздоровлення. А найкращими ліками від цієї “недуги”, на думку єпископа, є ревна молитва, прийняття Святого Причастя та життя в Божій ласці.

Після завершення Літургії, владика Василій склав подяку отцю-пароху, духовенству та всім парафіянам за спільну молитву і теплий прийом. У свою чергу о. Богдан Скірчук висловив слова вдячності архиєрею за те, що він очолив сьогоднішнє богослужіння і уділив присутнім своє архиєрейське благословення. Слова вдячності линули, також, від новопоставленого священика о. Дмитра Мішка, який подякував єпископу за уділення св. Таїнства священства та батьківську опіку над своїми синами-священниками. Опісля владика звершив мирування, а о. Дмитро, згідно звичаю, уділив всім присутнім благословення як нововисвячений ієрей.

Наостанок владика привітав усіх мешканців та гостей з днем села Поляниця та 10-літнім ювілеєм від дня заснування Поляницької ЗОШ I-II ст., і побажав миру, розвитку і злагоди у їхньому селі. З вітальним словом до громади звернувся також сільський голова Поляниці Микола Поляк, Яремчанський міський голова Василь Онутчак та народний депутат ВРУ Олександр Шевченко. Після вітальних слів сільський голова вручив гостям подарунки, а сам був нагороджений Митрополичою грамотою від Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, яку вручив владика Василій.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії