Єрусалимська утреня у Катедральному соборі м.Коломиї

У вечір Страсної п’ятниці владика Василій (Івасюк) спільно з духовенством молився Єрусалимську утреню у Катедральному соборі м.Коломиї. Протягом цілої Утрені співаються наспіви сповнені жахом всього сотворіння перед смертю Господа.

По завершенню богослужіння владика звернувся до парафіян зі словами: Єрусалимська утреня розпочинається як надгробна Служба і плач над померлим. Ми стоїмо біля Гробу Господнього і споглядаємо Його смерть. Пророк Ісая про Христа говорив такі слова: Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані” (Іс. 53:5). Цар Давид також у своїх псальмах виражає жах всього створіння перед смертю Господа, співчуття, жалість, здивування та печаль. Хоча на самому початку додається відчуття прийдешнього торжества “Блаженні непорочні в путі, що ходять у Законі Господнім” (Пс.118).

Також єпископ пояснив значення значення плащаниці, якій люди віддають шану в цей скорботний день. “У східній традиції плащаниця – це перш за все ікона. Споглядаючи на цей нерукотворний витвір, ми наближуємося до первообразу, тобто до Христа. Пізнаємо ціну нашого відкуплення, безмірну величину Божої любові. На плащаниці є водночас сліди від терпіння і відбитки від радості, сліди смерті і відбитки воскресіння. Кожна рана – це свідчення Любові до людей. Тіло воскреслого пройшло через тканину і залишило відбиток. Плащаниця, єдиний безмовний свідок воскресіння, що сам собою промовляє про найбільше таїнство – Воскресіння Божого Сина. Плащаниця це справді особлива згадка. Ваші очі спокійно дивляться на полотно і в той момент відбувається зустріч із Сином Чоловічим. Дивлячись, ви пригадуєте Його життя та жертву заради людства. Він чекав на цю зустріч…”, – сказав кир Василій.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії