Єпархіальні комісії 1

Патріарша літургійна комісія УГКЦ

Патріарша комісія УГКЦ у справах духовенства

Патріарша комісія УГКЦ у справах монашества

Комісія УГКЦ у справах молоді

Комісія УГКЦ у справах родини

Комісія УГКЦ “Справедливість і мир”

Катехитична комісія

Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Комісія “Душпастирства тверезості УГКЦ”

Комісія УГКЦ у справах мирян

Відповідальний за працю із Марійськими та Вівтарними дружинами

Відділ душпастирства спорту УГКЦ

Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами

Комісія кадрового забезпечення УГКЦ

Бюро УГКЦ з питань екології

Патріарша літургійна комісія УГКЦ

Єпархіяльна Літургійна Комісія Української Греко-Католицької Церкви є виконавчим та дорадчо-консультативним структурним підрозділом Курії єпископа.

Преосвященний владика Василій (Івасюк) 23 лютого 2015 р.Б. затвердив і благословив літургійну комісію нашої єпархії у такому складі:

1. о. Богдан Киктик – голова літургійної комісії.
2. о. Юрій Максим’юк
3. о. Олександр Волощук
4. о. Сергій Радченко
5. о. Іван Гуцуляк

У своїй діяльності Комісія керується Кодексом Канонів Східних Церков, канонами партикулярного права УГКЦ, законодавчими актами Синоду Єпископів, декретами і вказівками Глави УГКЦ, правлячого архиєрея. Метою діяльності Комісії є допомога правлячому архиєрею у формуванні
пропозицій щодо впорядкування і розвитку літургійного життя єпархії та реалізації відповідних рішень Синоду Єпископів УГКЦ.

Голова комісії: о.Богдан Киктик

Ел.адреса: kbohdanster@gmail.com

Патріарша комісія УГКЦ у справах духовенства

Керівник протосинкел о.Роман Кіцелюк

Контактний тел.: 067 372-02-03

Патріарша комісія УГКЦ у справах монашества

Референт: о.Августин Хомин

Комісія УГКЦ у справах молоді

Керівник: о.Андрій Квік
Контактний тел.: 098 837-96-78

Комісія УГКЦ у справах родини

Комісія УГКЦ у справах родини створена Синодом УГКЦ для того, щоб впроваджувати в життя програми, які спрямовані на виховання та формування морально здорової, релігійно обізнаної, щасливої християнської сім’ї, а також на піднесення її до належної гідності.

Основні напрямки діяльності Комісії:

 • управління та координація вишколу й формації тих, хто посвятився роботі з сім’ями;
 • сприяння у створенні та координація діяльності родинних порадень і сімейних центрів у єпархіях;
 • співпраця з освітньо-виховними і соціально-культурними закладами, релігійними та громадськими організаціями, а також з органами державної влади всіх рівнів із розвитку програм, які стосуються сім’ї;
 • формування і створення ініціатив, які б на найвищому рівні відображали інтереси та цінності християнських сімей.

На логотипі комісії зображена ікона Йоакима і Анни з дитятком Марією. Зображення святих Йоакима і Анни, похилених над Марiєю, повстає як сюжет циклу дитинства Богородицi в ХI–ХII столiттях (вiзантiйськi та давньоруськi фрески), коли у храмах, серед розгорнутого представлення подiй життя Марiї, з’являється сцена пригортання батьками довгоочiкуваної доньки. Ця iкона була одним iз вiзуальних символiв Року Родини 2003.

Голова комісії: о.Василь Ткачук

Комісія УГКЦ “Справедливість і мир”

Комісія Української Греко-Католицької Церкви “Справедливість і Мир” розпочала свою діяльність у Коломийсько-Чернівецькій єпархії ще в 2000 році.

Метою Комісії є сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та світі в світлі Євангелії і соціального вчення Церкви. Комісія УГКЦ “Справедливість і Мир” покликана координувати суспільно зорієнтоване служіння УГКЦ, участь Церкви в усіх публічних сферах українського життя: культури, економіки, політики, міжнародного життя і є допомогою Патріархові та Синоду Єпископів у реалізації всеукраїнських й загальноцерковних соціальних програм, спрямованих на новий суспільний устрій, який керується мораллю і правом, орієнтуючись на справедливість і мир.

Комісія працює над:

 • Приверненням уваги до найбільш критичних суспільних проблем в Україні та світі;
 • Поширенням християнського розуміння гідності, свободи та прав людини;
 • Сприяє вивченню та поширенню соціального вчення Церкви та пастирських документів УГКЦ;
 • Виданням науково-практичної літератури з питань християнського суспільного вчення;
 • Організацією конференцій, круглих столів, науково-практичних семінарів та інших освітніх заходів на різноманітні теми соціальної доктрини Церкви;
 • Співпрацює з релігійними організаціями та освітньо-виховними закладами, громадськими організаціями, органами державної влади.

У Коломийській єпархії Комісія існує вже близько десяти років. Зараз намагається перебувати в тісній співпраці з іншими комісіями та структурами єпархії.

Голова Патріаршої Комісії “Справедливісь і Мир”: о. д-р. Михайло Мельник

Голова Комісії у Коломийській єпархії УГКЦ: о. Олександр Федоришин

Ел.адреса:  o_fedor@i.ua

Катехитична комісія

Керівник: о. Ярослав Врублевський

Контактний тел.: 096 688-94-38

Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання

Керівник: о. Роман Малярчук
Контактний тел.: 098 084-05-17

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я є між’єпархіальним органом УГКЦ, покликаним розвивати та підтримувати місію Церкви у сфері охорони життя та здоров’я в Україні.
Комісія була заснована 30 листопада 2004 року Декретом Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара).

Завдання Комісії:

 • визначення напрямків та форми душпастирства Церкви у сфері охорони життя та здоров’я;
 • налагодження співпраці з церковними, державними та громадськими організаціями і установами, які працюють у сфері охорони життя та здоров’я;
 • поширення в українському суспільстві вчення Церкви щодо життя і здоров‘я людини та сенсу її терпіння;
 • утвердження християнських цінностей у соціально-медичних інституціях, навчальних закладах та в законодавстві, зокрема відповідального та уважного ставлення до кожного хворого та пошани до його гідності.

Див. Список медичних капеланів Коломийської єпархії

Голова комісії: о.Юрій Савчук

Ел.адреса: usavchuk@ukr.net

Комісія “Душпастирства тверезості УГКЦ”

Душпастирство тверезості створено в жовтні 2006 року за рішенням 32-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ  у складі Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Мета і завдання підкомісії:

 • протистояти поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві, допомагаючи людям жити відповідно до власної гідності, дарованої Творцем;
 • поширювати в українському суспільстві вчення Церкви щодо відповідального ставлення до власного життя і здоров’я;
 • налагоджувати співпрацю з державними та громадськими організаціями,  установами, а також іншими християнськими Церквами, які працюють у сфері профілактики алкоголізму та допомоги залежним від алкоголю і членами їхніх родин;
 • утверджувати в суспільстві християнські моральні цінності, які сприяють популяризації тверезого способу життя;
 • сприяти вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я серед підлітків і молоді.

Напрямки діяльності:

 • пасторальний (розробляння, організація та реалізація пасторальних програм, надання допомоги залежним та співзалежним);
 • освітній (науково-практичні семінари, тренінги, спеціалізований вишкіл душпастирів та волонтерів);
 • академічний (організація конференцій та круглих столів на актуальні теми).

Голова комісії: о.Ярослав Стеф’юк

Ел.адреса: ksjondz@i.ua

Комісія УГКЦ у справах мирян

Керівник: о.Захар Михасюта

Контактний тел.: 067 372-29-80

Відповідальний за працю із Марійськими та Вівтарними дружинами

В УГКЦ серед мирянських спільнот є Вівтарні і Марійські дружини, які вкорінені своєю діяльністю у саму природу Церкви, а відповідно своєю формацією дають Церкві рясні покликання до священства і монашества. З давніх часів Вівтарні і Марійські організації мали дуже велике значення в історії нашого народу — у вихованні молодої людини, в утвердженні її у вірі, самопосвяті. З них виходили люди твердих переконань – чесні, сформовані, які ішли з цим багажем у громадське життя. Ці спільноти є настільки близькі до парафії, настільки глибоко вкорінені у саму природу парафії через участь у її житті, що сьогодні часто формують молоде “обличчя” парафії. Завдяки своїм основним харизмам – служінні у храмі та при богослужіннях, спільноти Вівтарних і Марійських дружин закладають міцні фундаменти віри і любові до своєї Церкви у душах молодих хлопців та дівчат. Це дає змогу закладати основи для добрих християнських родин, формувати чисельні покликання до священичого та монашого стану, а тому особлива увага духовенства має бути звернена саме на якісний духовний провід цих спільнот. Ці спільноти мають давню історію в традиції нашої Церкви, а зазнали найбільшого розквіту за часів митрополита Андрея Шептицького. В часі переслідування і підпілля УГКЦ, на жаль, втратилась можливість координації та єдина структура.

Сьогодні ці спільноти є найпоширенішими на парафіях УГКЦ: майже при кожній парафії існує Вівтарна дружина (загальна кількість членів – приблизно понад 14500 осіб), а Марійські дружини існують переважно на заході України (загальна кількість членів – приблизно 12 000 осіб, на приблизно 600 парафіях). І хоч це найпоширеніші та найчисельніші мирянські спільноти УГКЦ, однак вони не мають належного та єдиного проводу та структури. Саме тому Синод єпископів КГВА (п.2 постанови 69-ї сесії, від 24-25 листопада 2015 р. Б.) ухвалив рішення призначити у кожній єпархії та екзархаті координатора, відповідального за координацію, духовний та формаційний провід Вівтарних і Марійських дружин.

У нашій Коломийській єпархії координатором є призначений о. Ярослав Врублевський. У листопаді 2016 року Комісія УГКЦ у справах мирян зорганізувала першу зустріч новопризначених координаторів, які одноголосно виразили своє бажання і потребу в організованому проводі цих спільнот. Постійна співпраця єпархіальних координаторів Вівтарних і Марійських дружин дасть можливість напрацювати та уніфікувати необхідні матеріали для проводу цих спільнот, а також координувати їх діяльність – це принесе рясні плоди у формуванні цілісного тіла мирянських рухів Вівтарних і Марійських дружин, адже члени цих спільнот складають наймолодший апостоляту мирян. Ці діти є справжніми свідками Христа між своїми однолітками та майбутнім Церкви і всього українського народу.

Координатор: о.Ярослав Врублевський

Відділ душпастирства спорту УГКЦ

Відділ душпастирства спорту УГКЦ діє при Патріаршій Комісії у справах мирян від липня 2015 року.
Від 27 червня 2016 p.Б. декретом Правлячого Архиєрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Кир Василія Івасюка референтом Відділу душпастирства спорту єпархії було призначено о. Володимира Гуменюка.

Головною метою діяльності Відділу душрганізовувати різного роду змагання та турніри, пропагувати здоровипастирства спорту нашої єпархії є координувати зусилля для свідчення Євангелія мовою спорту для спортсменів та через самих спортсменів, ой спосіб життя серед різних верств населення. Через спорт і здоровий спосіб життя провадити людей до Бога та Його прослави.

Референт: о.Володимир Гуменюк

Ел.адреса: gymenuk88@gmail.com

Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами

Комісію УГКЦ для сприяння єдності між християнами створено за постановою Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Основні напрямки діяльності:

 • формування та підтримка екуменічних і міжцерковних ініціатив УГКЦ, зокрема душпастирської, інформаційної, координаційної та консультаційної діяльності;
 • співпраця з особами, відповідальними за екуменічне служіння УГКЦ в Україні і закордоном, а також з відповідними органами інших Церков в Україні та з органами державної влади усіх рівнів щодо розвитку програм, які стосуються екуменічної та міжцерковної діяльності;
 • організація вишколів, семінарів і тренінгів для священиків та мирян УГКЦ для сприяння більшій відкритості до спільних зустрічей, молитви, діалогу та обміну досвідом особливо з православними братами і сестрами.

Голова комісії: о.Юрій Свищ

Ел.адреса: svuw87@gmail.com

Комісія кадрового забезпечення УГКЦ

Керівник: о.м.Богдан Іванюк

Контактний тел.: 067 779-10-98

Бюро УГКЦ з питань екології

Референт: о. Петро Лащевський

Контактний тел.: 095 751-67-30