Форум соціального служіння в Коломийській єпархії

Церква завжди прагнула виконувати два основних завдання, до яких покликана: поширювати вчення Євангелія та служити на благо людям. Свою руку допомоги потребуючим УГКЦ простягає реалізуючи  соціальні програми, які діють при парафіях, релігійних громадах через мережу МБФ “Карітас України”.

Щоб поглибити свої знання та поділитись досвідом соціального служіння у Катедральному соборі Преображення Христового відбувся форум для парафіяльних громад Коломийської єпархії. Організатором заходу став БФ “Карітас Коломиї”.

Присутні спільно помолились в часі Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Василій Івасюк. Звертаючись зі словом проповіді єпископ сказав, що соціальне служіння варто розуміти як засіб нашого спасіння, котрий опирається на любові й милосерді до ближніх.

“Основна ціль соціального служіння – це забезпечити людей не тільки фізичною їжею та одягом, а привести їх до Господа та змінити життя в їхньому домі так, щоб там запанувала Божа благодать. Дуже хочеться, щоб всі люди у парафіях Коломийської єпархії були живими спільнотами не тільки на словах, а також у конкретних добрих справах”, – продовжив кир Василій.

Проповідник переконаний, що тільки тоді парафія буде “живою”, коли зможе із користю послужити людям.

“Така парафія постійно має відкриті очі на потреби, турботи та надії людей, які живуть на території парафії. Особливо потрібно звернути увагу на вразливі категорії людей. Перш за все тут йдеться про осіб, які без сторонньої допомоги і супроводу не можуть собі допомогти. Тому в кожній парафії потрібно створити список людей, які живуть на її території та вивчити їхні потреби. Церква допомагає матеріально: речами, продуктами та обідами, фінансово та порадами. Також надаємо соціальну допомогу лікарням, дитячим садочкам, інтернатам, школам. Ми не хочемо хвалитися, бо у першому посланні апостола Павла написано: “Хто хвалиться, нехай у Господа хвалиться” (ІКр.1:31)”, – сказав владика.

Далі, згідно програми Форуму, присутні мали нагоду послухати доповіді. Своїми думками про вдалу реалізацію соціального служіння поділилися спікери Всеукраїнського рівня: директор з адвокації та лобіюфіння МБФ “Карітас України” Григорій Селещук, виконавчий директор БО “Львівська освітня фундація” Мар’яна Кащак, методист обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітейта молоді Світлана Бойко, психотерапевт Віктор Романчук. Про власний досвід також розповіли: місцевий підприємець та меценат Богдан Станіславський, протосинкел Коломийської єпархії о. Роман Кіцелюк та працівниця “Карітас Надвірна” Уляна Варварук. Наприкінці діяльність БФ “Карітас Коломиї” представив директор о. Сергій Триф’як.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії