Архиєрейська Божественна Літургія та поминальна панахида за о. Михайлом Косилом і його послідовниками

Сьогодні, 18 червня, священнослужителі єпархії на чолі з правлячим архиєреєм кир Василієм Івасюком помолились на місці, де за часів атеїстичної влади, служив святі Літургії легендарний священик катакомбної УГКЦ Михайло Косило.

Через переслідування й гоніння каплиця, захована посеред лісу, в одному з віддалених урочищ с. Поляниці. Саме тут владика Василій спільно з присутнім духовенством відслужив Архиєрейську Божественну Літургію, в часі якої в особливіший спосіб була піднесена молитва за Україну. Опісля всі спільно помолились панахиду за усобшим ректором Підпільної семінарії о.Михайлом Косилом та його послідовниками, яких в народі називають косилівцями.

З тодішньої “косилівської” семінарії вийшло у світ понад 20 священиків, серед яких – митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Серед присутніх цього дня був також о. Богдан Іванюк, який належить до так званої третьої генерації греко-католицьких священиків, що навчалися у часи підпілля у 80-х і були висвячені на початку 90-х, у переддень Незалежності України. Загалом вихованці о. Михайла Косила служать як за кордоном, так і в Україні. Найбільше їх є приналежними до Коломийській єпархії.

Проповідь, з якою Преосвященний владика Василій звернувся до вірян, стосувалася теми Зіслання Святого Духа. Розповідаючи про значення третьої Особи Святої Трійці в житті людини, єпископ наголосив, щотіло без душі мертве, так само як і душа – без Святого Духа.

Продовжуючи єпископ сказав: “Кожна людина, приймаючи хрещення та інші Таїнства, стає наповнена й обдарована Святим Духом. Вона стає членом Церкви, тому основним нашим завданням є зайняти в ній гідне місце. Звичайно ця дорога не буде легкою, адже нам всіляко заважає диявол, але дари Святого Духа: мудрість, розум, рада, сила, знання, побожність і страх Божий – допоможуть подолати всі перешкоди”.

На завершення кир Василій закликав кожного до ревної і щирої молитви за прикладом о. Михайла Косила, бо саме вона є ниткою, що веде нас до спасіння. Також владика додав, що світла пам’ять про священика не вгасла, його згадують й досі як людину з незламною вірою у перемогу правди, що допомогла нашій Церкві вистояти.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 


Новини єпархії