Духовенство єпархії взяло участь у відзначенні Дня Захисника України

29 серпня в Україні вперше офіційно вшановують загиблих захисників, які загинули в боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

У Коломиї, місті, якому дислокується 10-та окрема гірсько-штурмова бригада це свято відзначають з особлим щемом, адже за період російсько-української війни життя за оборону Батьківщини поклало 68 захисників.

Пам’ятний день коломийська громада розпочала із мітингу-реквієму та ходи від військової частини вулицями Моцарта, Чехова, Петлюри, Чорновола до пам’ятних знаків Небесної Сотні та Небесної Гвардії. Колону формували військові капелани, представники влади, рідні загиблих бійців, ветерани АТО (Коломийського , Косівського , Верховинського, Снятинського , Городенківського районів), військовослужбовці 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, 17-ого окремого батальйону радіоелектронної боротьби, учасники Революції Гідності, жителів міста та району.

Біля пам’ятників загиблих було покладено квіти та відслужено панахиду.

Зі словом до присутніх звернувся єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала, який наголосив, що сьогодні віддаємо шану найкращим. “Всі не можуть бути героями, хоч всі до цього покликані”, – сказав єпископ.

Від Коломийської єпархії УГКЦ до батьків, рідних та друзів кращих синів України з подячним словом звернувся о. Сергій Дмитрук. Священик закликав подумати над тою великою жертвою, котру склали наші оборонці.

“Стоячи тут задумайтесь кожен особисто чи не даремна їхня жертва, чи ми сьогодні зробили все для того, щоб вона була виправдана? Ми не повинні замовчувати наших героїв, діти повинні знати хто віддав за них життя. Згадуючи у молитві своїх померлих родичів, ми також маємо пам’ятати і ці світлі імена… Нехай пам’ять про них не жевріє, а горить завжди у наших серцях!“, – сказав о. Сергій

Після духовенства до громади звернулися очільники силових структур, військовослужбовці та представники волонтерів Коломийщини. Всі вони зазначили, що переживають особисто гіркий біль втрати своїх побратимів, тому закликали громаду міста, особливо молодь, пам’ятати яку ціну  заплатили полеглі захисники, щоб стримати мирне небо над головою.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії