«Допомагати – це зовсім не важко», – соціальне служіння у м. Надвірна.

Продовжуючи тему соціального служіння, котра має на меті привернути увагу суспільства та небайдужих людей до нелегкого життя та вкрай важкого становище убогих, безхатьків, знедолених, Церква УГКЦ, як та добра та турботлива мати, розпочала 2020 р. Б. безстрокову акцію «Нагодуй убогого».

І цю акцію підтримали люди у всіх куточках нашої України й надалі продовжують, з ще більшою завзятістю та рішучістю, відгукуватися на потреби тих, котрі не мають нічого й нікого. Адже так багато довкола людей, котрі не мають елементарних речей для життя, котрі не мають ані одягу, ані їжі, ані житла над головою. Людей, котрі мають власні й дуже цікаві історії, але опинилися за межею бідності.

Підтримуючи безстрокову акцію «Нагодуй убогого», сьогодні знайомимося із новими людьми, котрі дбають про добробут та затишок інших. Уже з 2001 р. у м. Надвірна знаходиться БО БФ «Карітас-Надвірна», котрий займається соціальною працею не тільки у самому місті, але також районі. На сьогоднішній день працює благодійна їдальня, котра щоденно годує понад 40 людей. Також соціальні робітники не забувають і за одиноких похилих людей, відвідуючи їх у домівках. При «Карітасі-Надвірна» діє послуга соціального таксі, яка перевозить людей на інвалідних візках. Тут також кожен убогий та потребуючий може підібрати для себе одяг, взяття та засоби особистої гігієни. Може також і переночувати, бо є кімната для нічного перебування для двох осіб.

Слід зазначити, що при «Карітас-Надвірна» також діє самодопомога для осіб з інвалідністю, до якої входять 5 людей з синдромом Дауна і Аутизмом. На волонтерських засадах було відкрито кафе «Ковчег», де можуть працювати особи з обмеженими можливостями. Також діє «Клуб Успішного Батьківства», який надає допомогу батькам та їхнім хворих дітям.

Як бачимо, велика праця проводиться для немічних, убогих, хворих, знедолених. Адже так важливо, щоби кожна людина змогла відчути підтримку, милосердя, любов та отримати бажану допомогу.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії