“Добрі вчинки робіть не за розрахунком, а за покликом душі”, – кир Василій (Івасюк) у Світлий вівторок

У третій день світлого свята Христового Воскресіння Преосвященний владика Василій (Івасюк) відвідав парафіян Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії м.Надвірна.

Владиці співслужили: протопресвітер Надвірнянський о. Андрій Бакота, о. Михайло Касіянчук та  о. Андрій Василів.

У своїй проповіді владика пояснив значення свята Воскресіння, наголосивши на тому, що цим Бог знову повірив в людину і хоче дружити з нею так, як тоді в Раю.

“Розкажіть Богові про свої помилки, попросіть пробачення і віруйте усім серцем, що Він безмірно любить вас. Тоді Господь дасть кожному “Те, чого око не бачило й вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що його люблять” (І Кор.2:9). На жаль, важливою перешкодою до всіх дарів воскресіння стоїть гріх людської байдужості”, – сказав владика.

Далі проповідник роздумував над темою байдужості у християнському середовищі, зазначивши, що для ближніх вона є нестерпним болем. “Християни називають один одного братами і сестрами, але якщо придивитися до їхніх взаємин ближче, тоді спорідненими їх вже точно не назвеш. У Святому Письмі ми читаємо: “Майте на увазі користь не власну, а радше інших” (Флп. 2:4). Як часто ми чуємо на свою адресу такі питання: “Чого ти потребуєш? Чим я можу тобі допомогти?”. З іншої сторони, як часто ми ставимо такі питання іншим людям, звертаючи увагу на їхні потреби? Апостол Яків каже: “Хто, отже, знає добро чинити, а його не чинить, – гріх має” (Як. 4:17)”, – пояснив єпископ.

Наостанок кир Василій побажав присутнім, щоб  воскресіння Христове утверджувало їх у чеснотливому житті, бо все проходить дуже швидко. “Ви зустрічаєте багато людей, які потребують уваги, допомоги чи турботи або навіть доброго слова! Не будьте байдужими до них і тоді життя обов’язково повернеться до вас світлою стороною. Добрі вчинки робіть не за розрахунком, а за покликом душі. Довіряймо воскреслому Христові все життя і тоді Він наповнить нас своїм невгасним духовним світлом”

Закінчилась святкова Літургія благословенням та мируванням, яке владика Василій уділив усім присутнім.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії