Чин відновлення хресних обітів з нагоди 1030-річчя Володимирового хрещення

У суботу, 28 липня, наша Церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Київського Володимира, внука княгині Ольги, яку торжественно згадували напередодні – 24 липня. Власне піднесення християнства на Русі розпочалося ще при святій княгині Ользі. Відтак князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й впровадив його державною релігією. Цьогоріч з часу хрещення Київської Русі милуло 1030 років.

Традиційно цей день українські християни молитовно відзначають у храмах. Зранку в Катедральному соборі Преображення Христового святкове богослужіння очолив єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк), якому співслужили о.Роман Малярчук, о.Юрій Андрійчук та о.Віталій Марук.

Владика, пригадуючи подію прийняття християнства нашими предками, сказав: Хрещення у купелі Дніпрових вод – це дар Божої любові українському народові. Божа любов відкрила двері охрещеному народові Київської держави і допомогла зустрітися зі справжнім Ісусом Христом. Цей Божий дар викликав внутрішнє перетворення у душі князя Володимира і він поспішив поділитися ним без вагань зі своїм народом, хрестячи його 988 року у водах Дніпра. Сила хрещення чудесно перетворила і змінила життя нації, спосіб і правила управління країною”

Наостанок архиєрей привітав присутніх іменинників та всіх парафіян храму з празниками рівноапостольних Володимира й Ольги, а також загальнодержавним святом хрещення народу Київської держави. “Закликаю всіх бути добрими християнами, творячи діла милосердя щодо душі і тіла, на взірець Володимира Великого”, – додав єпископ.

Особливістю цього дня є також відновлення хресних обітів, під час яких кожен присутній “відрікається сатани та всіх діл його”, засвідчуючи свою приналежність і твердість у християнській вірі, що передалася нам від предків. Розуміння і бажання бути в такій єдності як ніколи важливі в час теперішніх суперечок та воєнних лихоліть. Тож нехай в цей день наші серця наповняться братньою любов’ю, дотримуючись слів Христової заповіді: “Щоб усі були одно” (Йо. 17,21).

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії


Новини єпархії