Чин умивання ніг у Катедральному соборі м.Коломиї (оновлено)

У Великий четвер вірні згадують становлення Таїнства Причастя Тіла і Крові Христових. На Тайній  вечері Ісус зібрав учнів своїх і, взявши чашу, мовив: “Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів”.

Після Тайної вечері Христос, показуючи Своє смирення, омив ноги учням. Цей приклад, як і Євхаристія, в подальшому знайшов відображення у богослужбовій практиці нашої Церкви. Таким чином, ділячись зі своїми учнями, Ісус установив Таїнство священства, яке Він приніс з небес на землю.

Після Вечірньої з Літургією св. Василія Великого, у Катедральному соборі Преображення Христового м.Коломиї, владика Василій (Івасюк), подібно до Христа, омив ноги дванадцятьом священнослужителям. Відтворюючи цю подію єпископ проявив смирення і пошану до тих, кому він покликаний служити.

Увечері цього ж дня владика та духовенство собору відслужили Утреню Страстей. Це богослужіння особливе тим, що має свій колорит та особливу традицію. Чиючи 12 уривків із Євангелія, які передають історію Страстей Христових, священики переодягалися 12 раз в різні ризи.

По завершенню відправи владика звернувся до присутніх зі словом, в якому закликав повертаючись нині додому, згадати муки Христові, страждання і смерть Єдинородного Сина Божого, що став чоловіком. “Історія страстей Христових викликає в нас почуття жалю і необхідність прощати людей, щоб самому отримати прощення. Прощенням наповнений цілий земний тернистий шлях Ісуса Христа, котрий вміщає в собі наші терпіння, відкриваючи кожному з нас ворота спасіння”, – сказав владика.

Опісля духовенство тричі поклонилося хресту з частинкою древа Хреста Господнього, який впродовж цілого тижня перебуватиме в храмі для почитання.

 

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії