Чин поставлення в піддиякони бр. Миколи Врубеля

09 жовтня, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк завітав до найдавнішої святині покуття – храму Благовіщення Пречистої Діви Марії, де рукоположив нового піддиякона.
Сповняючи ці та інші служби, єпископи потребують помічників, їх встановила Церква в нашім обряді чотири: читець, співець, піддиякон і диякон. Вони є рівночасно ступенями, які ведуть до священства, якого повнота є в особі єпископа. Безпосереднім ступенем до священства є дияконат. Читець і співець – це чини для служіння при різних богослуженнях: приготовляти все потрібне до богослужінь, бути свічконосцями, співати і провадити церковний спів, читати псалми (катизми) та сповняти інші функції в божім домі. Чин поставлення на читця, співця і піддиякона відбувається перед Літургією.
Піддиякон – це чин, в якому посвячений дбає про божий храм, престіл, його чистоту, і приготовляє все потрібне до євхаристійної жертви та служить архиєреєві і священикові під час богослужінь, згідно з літургійними приписами. Цей чин архиєрей уділює рукоположенням і молитвою: «Сам, Владико, збережи його в усьому бездоганним і дай йому любити красоту дому твого і стояти першим перед дверми святої церкви Твоєї, запалювати світильник оселі слави Твоєї». Піддиякон отримує від святителя посудину для миття рук і орар, який надіває хрестовидно через рамена.
На завершення цього святкового дійства, новопоставлений піддиякон Микола Врубель виступив з подячним словом, в якому дякував Всевишньому за дар життя та покликання та Владиці за уділення нижчих свячень.
Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії