Божественна Літургія у храмі святого Йосафата та чин похорону за п. Романом Хімеєм

17 січня, у неділю перед Богоявленням, з архиєрейським візитом єпарх Коломийський владика Василій Івасюк завітав на парафію святого Йосафата м. Коломиї, та очолив Божественну Літургію.

Божественну Літургію єпископ відслужив спільно з парохом храму о. Володимиром Касіяном та сотрудником о. Василем Перцовичем.

В часі своєї гомілі архиєрей роздумував над словами пророка Ісаї: «Ось я посилаю мого посланця перед тобою, який приготує тобі дорогу. Голос вопіющого в пустині: “Готуйте Господеві дорогу, вирівняйте стежки його!”” (Мр.1,2-3). І натовпи людей, почувши заклик Івана до покаяння, йшли до нього в пустелю і з напруженням очікували пророчого проголошення Месії. А може, цей Іван і сам є правдивим Месією? Пророк сам не знаючи Кого він сповіщає людям, все повторює одне і те саме: “Слідом за мною іде сильніший від мене, що йому я не недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця від його сандалів” (Мр.1,7)».

На завершення Божественної Літургії єпископ звершив чин похорону за п. Романом Хімеєм – деригентом хору «Просвіта». Чин похорону відбувся в поминальній каплиці храму святого священомученика Йосафата. На похорон прибула велика кількість людей щоб віддати шану великій постаті Коломийщини.

«Дня 14 січня 2021 року на 76 році життя Бог покликав до себе по вічну нагороду заслуженого працівника культури України – керівника хору «Просвіта» п.Романа Хімея. Господь благословив його допитливим розумом, вмінням працювати, талантом спілкування з людьми. Наш маестро, згідно свідчення багатьох людей, усі свої Божі дари: розум, наполегливість, терпеливість – поклав на вівтар служіння Народу України. Цю любов він передавав через прекрасне виконання пісень хором «Просвіта». Він був патріотом і джерелом світла та надії для молодих. Його титанічна праця була присвячена передавати добро людям піснею. Хочемо пам’ятати і дякувати Богові за роки його невтомної праці. Ця пам’ять зберігається у всіх його працях, доробках, які він залишив для нас, якими до нині користуються церковні хори. Сьогодні складаємо пошану і вдячність Богові за дар життя нашого маестро. Його життя можна описати словами псальмоспівця «Нехай хвалить Господа все, що живе!», – сказав архиєрей.

Опісля чин похорону завершився на міському кладовищі, де з великим смутком та сльозами на очах похоронили великого діяча та заслуженого працівника культури України – п. Романа Хімея.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії