Богослужіння Страсної п’ятниці

Страсна п’ятниця – це день, який присвячено спомину засудження Ісуса Христа та Його смерті. Богослужіннями цього дня Церква наче переносить нас на Хресну дорогу Спасителя, ставлячи поруч з Його хрестом.

6 квітня, у Катедральному соборі Преображення Христового владика Василь (Івасюк), єпископ Коломийський, у спіслужінні священиків храму відслужив Царські часи та Вечірню з винесенням Плащаниці. Під час Вечірні було прочитано Страсне Євангеліє від чотирьох євангелистів. Вслухаючись у кожне парафіяни подумки ставали свідками тих страшних подій на Голгофі.

Наприкінці Вечірні під звук калатал владика Василь, священнослужителі та вірні здійснили процесійний хід довкола храму. Відтак Плащаницю було внесено в середину, де під спів Тропара Страсної п’ятниці: “Благообразний Йосиф”, поклін Христові віддав архиєрей. Наступними поцілувати п’ять ран Спасителя приступали духовенство та численна кількість вірян.

Увечері Великої п’ятниці духовенство на чолі з владикою Василієм (Івасюком) відслужили Єрусалимську утреню, в якій оспівується страждання і поховання Ісуса Христа. Після завершення Єрусалимської утрені зі словом проповіді до присутніх звернувся о.Сергій Триф’як. По завершенню, стоячи перед гробом Господнім, віряни споглядали на Відкупителя світу і пошепки в молитві каялись,  цілуючи Його рани – перепрошували за власні гріхи.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії