«Бог – це духовне джерело, яке дає задоволення для кожної людини багатої чи бідної, та у будь-яких обставинах», — владика Василій Івасюк

У 30 неділю по Зісланні Святого Духа єпископ Коломийський УГКЦ кир Василій Івасюк молився у катедральному соборі м. Коломиї.

Перед початком Божественної Літургії архиєрей здійснив піддияконське рукоположення студенту Івано-Франківської духовної семінарії – брату Ростиславу Ломпасу, а опісля спільно зі священнослужителями головного храму єпархії владика очолив Божественну Літургію.

В часі своєї гомілії єпископ роздумував над євангельським читанням, а саме над розмовою багатого юнака з Ісусом: «Багатий юнак свідомо підійшов до Спасителя вирішувати питання особистого спасіння. Ісус в свою чергу перечислив йому заповіді, які ведуть до вічного життя. Юнак відповів, що він усіх їх дотримується. Він бажав дізнатися чого йому ще не вистачає. Ісус промовив до нього: «Одного ще тобі бракує: продай усе, що маєш, і роздай бідним, і будеш мати скарб на небі; тоді прийди і йди слідом за мною!» Почувши це, той засмутився вельми, бо був дуже багатий» (Лк. 18:22—23). Юнак відійшов засмучений, тому що Бог показав тими словами до чого найбільше прив’язане його серце, бо саме його багатство стало для нього свого роду «ідолом». Гроші є головною причиною «усього лиха» або ж коренем усіх проблем. Люди у сьогоднішньому світі приділяють велику увагу грошам. Апостол Павло застерігає: «Корінь усього лиха — грошолюбство, до якого деякі вдавшися, від віри відбились» (І Тим.6:10). Святе Письмо не засуджує самих грошей і не применшує їхнього важливого значення. Християни, у яких з’являється любов до грошей, наражаються на багато проблем і найнебезпечніша з них — відійти від віри», — зазначив архиєрей.

На завершення Божественної Літургії новопоставлений піддиякон висловив слова вдячності архиєрею за уділення нижчих свячень, а опісля всі спільно помолилися перед Коломийською іконою «Це Мати Твоя» за подолання коронавірусної інфекції.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії