«Бог не хоче смерті грішника і спасіння подає через Євангелію та святе Причастя», – Преосвященний владика Василій у с. Гаврилівка

12 грудня 2021 р. Б. Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святого Архистратига Михаїла с. Гаврилівка, Тисменичанського протопресвітеріату, де здійснив освячення іконостасу.

Преосвященного владику Василія щиро й гостинно зустрічали парафіяни на чолі із о. Романом Григорашем. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із протосинклом Коломийської єпархії, о. Романом Кіцелюком, Тисменичанським протопресвітером, о. Василем Панівником, та духовенством Тисменичанського протопресвітеріату.

У своєму пастирському слові Преосвященний владика Василій зазначив: «Іконостас зі своїми рядами прекрасних ікон – це справжнє мистецтво і наука, в якій кожна ікона має глибоке значення. Іконостас – це висока, подекуди сягаюча до стелі стіна, повна образів, розміщених у відповідному порядку. Він розділяє святилище і храм вірних. В іконостасі є троє дверей: посередині – Царські Двері, що ведуть до престолу, а зліва і справа розміщені дияконські двері.

Іконостас вважається повним тоді, коли містить у собі п’ять рядів ікон, розміщених у певному порядку. Під намісними іконами дуже часто зображені ікони зі Старого Завіту. Головними є дві ікони, а саме: Ангел виганяє Адама, Єву та змія з Раю і жертвування Батьком Авраамом свого сина Ісаака. Ця невеличка ікона вказує на ту велику жертву, яка відбувається у святилищі кожен день для повернення людей знову до Раю через жертву Ісуса Христа».

Також владика Василій підкреслив: «Вийшовши з храму, згадаймо притчу про милосердного самарянина як одну з найпрекрасніших сказаних Христом історій і як прямий шлях до Царства Божого. Вона вчить нас ставитися один до одного, озирнутися навколо уважним поглядом, пам’ятаючи, що інколи найменша ласка, одне тепле слово, один уважний рух може перевернути життя людини, яка стоїть на самоті перед обличчям власного життя. Господи допоможи нам Бог бути подібними на милосердного самарянина на всіх рівнях життя і по відношенню до всіх людей».

Вкінці Божественної Літургії о. Роман Григораш подякував владиці Василію за душпастирський візит, а усім жертводавцям за їхні щирі пожертви.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії