«Бог любить нас і вимагає тільки одного – щирої віри», – владика Василій Івасюк у с. Космач

23.05.2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк,  відвідав парафію Пресвятої Трійці с. Космач, Косівського протопресвітеріату.

Парафіяни разом зі своїм отцем, Ігорем Андрійчуком, теплими словами й щирими привітаннями зустрічали свого правлячого Архиєрея.

Під час богослужіння єпископ уділив піддияконські свячення бр. Петру Бойку.

Звертаючись до вірних зі словом-проповіддю Владика Василій зазначив: «Зціливши паралізованого тілесно, Господь показує нам, що людина потребує також духовного оздоровлення. Піднявшись з ліжка хвороби на свої здорові ноги, він продовжував бути в духовному паралічі. Господь швидко відходить, щоб не чути для себе слів похвали і подяки. Спаситель добре знає, що не за таке зцілення треба дякувати, а за зцілення від духовної розслабленості. Невипадково Господь знаходить цього чоловіка в храмі і каже оздоровленому впевнено і переконано: «Ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталось чого гіршого» (Ів. 5:10–14)… Після слів Спасителя відкрились у нього духовні очі на те, що його недуга є наслідком грішного життя. Відбувши покуту 38 років паралічу за свої злодіяння, людина стала окрилена своїм щастям, але тієї радості всі довкола не розуміли і тому не розкривали свою душу Господеві. На жаль юдеї, та як теперішні люди, не хочуть чути про чудо і стають засумованими з чужого щастя. Вони думають тільки про одне – звинуватити Христа Спасителя і покарати Його. Тут маємо важливий моральний урок – з однієї сторони величаємо ім’я Господнє, а з другої – зраджуємо Ісуса. Гріхи наші спонукують людей йти на шлях чорної невдячності – зраджувати праведного чоловіка».

По завершенні Літургії о. Ігор Андрійчук та нововисвячений піддиякон  Петро Бойко звернулись до Владики Василія із словами вдячності.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії