Благословення бійців батальйону ім.Кульчицького після навчання на полігоні

Христос через добровільну жертву любові, дарує нам свободу від первородного гріха, дарує нам можливість здобути свобідне життя навіть після нашої смерті. Цілі покоління сподвижників української національної ідеї боролися во ім’я свобідного життя на рідній землі в українській державі. Рушійною силою боротьби, як духовної так і національної, є дух Віри та Свободи. Дух, що породжує справжніх Героїв – Героїв чину боротьби. І тіки тоді, коли пропустимо цей дух через серце та свою свідомість, зможемо по-справжньому зрозуміти вартість нашої  Перемоги.

Тепер, як і у давні, оповиті легендами часи, коли тонкощів військової справи у сивочолих січових дідів та суворих, загартованих у січах характерників навчались молоді відчайдухи запорожці, так і легендарне козацтво сьогодення – бійці батальйону Кульчицького – на базі Міжнародного Навчального Центру НГУ “Старе” провели Ротні Тактичні Навчання, готуючись до повернення на фронт для виконання священного обов’язку: захисту своєї землі та народу від московської знавіснілої орди.

Як і годиться, розпочалося дійство з гімну України та підняття державного прапора. Але ж всім відомо настільки дорожить козак  бойовим знаменом, тож опісля молитви за українське воїнство відбулось освячення батальйонних стягів. Турботливо і по-батьківськи комбат Віктор Толочко подає фронтову каску зі свяченою водою… Із трепетом присутні цілують благословенні фами та приступають до спільної молитви “Вервиця Перемоги”.

“Ісусе, благослови нас Перемогою!” – немов рокіт переможної канонади лунає від самого серця фронтових відчайдух. Лунає щиро і по-справжньому, піднімаючись до небес, адже вся  боротьба української нації – це боротьба во ім’я Перемоги і Торжества Божої Правди на святій українській землі.

Відтак відбулось урочисте уділення благословення воїнам та командирам, після чого благословили зброю, як знаряддя перемоги над злом та знаряддя захисту життя тих, кого Господь доручив захищати.

” …тож і сьогодні прихильно прийми смиренні благання наші: на цю зброю воїнів українських твоїх небесне благословення зішли, подай слугам твоїм, захисникам землі української, щоб її носити для захисту Церкви Твоєї, богомбереженої країни нашої України, захисту українських дітей, старих, немічних і жінок. Зроби так, щоб для всякого ворога землі української і народу її, була зброя ця жахливою і страшною, і завжди непереможною во славу Твою Господи…” – звучать слова древньої української молитви, яка колись лунала з уст козацьких бойових капеланів.

Все відбувається під теплим літнім дощем, що щедро проливався із хмарини окутаної ласкаво гарячим сонячним промінням. Немов на доказ особливої любові Господа до нашого воїнства із завершенням молитви завершується і дощ, сонце лагідно посміхається, ніби хоче додатково надихнути бійців на ревну любов та захист своєї землі.

Комбат Віктор Толочко вітає бійців та надихає до подальшої боротьби. Хвацьки, із запалом, по-справжньому, по-козацьки проводять хлопці показові навчання бою з умовним противником. Тут і відсіч ворожого ДРГ, контратака і обстріл у відповідь ворожих позицій.

Достойно відмітив високий рівень бойової підготовки бійців батальйону ім. Кульчицького заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар та вручив у дарунок військову машину для потреб батальйону. Ті, хто краще проявив себе, отримали подячні грамоти та хрест-відзнаку батальйону із рук замісника комбата по роботі з особовим складом батальйону Миколи Воробйова (позивний “Боцман”).

“Служу народу України!” – опісля отриманої нагороди та благословення лунало з вуст воїнів, що удостоїлись високої честі.

Аж кров у жилах холола під час читання “Молитви Українського націоналіста” та “Гімну ОУН” у виконанні офіцера управління батальйону Володимира Пастушка (позивний “Пісня”). Здавалось, що Дух Борців за УССД витає тут, він зовсім поряд, було відчуття, що це незвичні навчання на полігоні, а іспит перед всіма тими, хто загинув у боротьбі за волю України, поклавши своє життя на вівтар боротьби за Свободу, екзамен на те чи вистоїмо, чи оправдаємо, чи не відступимо.

За козацьким звичаєм командир очолював товариство як під час бою, так і під час боротьби духовної – в храмі займав перше чільне місце. Тож по закінченню святкового  дійства разом із командиром 27-ї бригади НГУ полковником Романом Леоновичем (який урочисто тримав бойову каску із свяченою водою) відбулось молитовне благословення та освячення всієї військової техніки батальйону перед виїздом на східний фронт для виконання бойових завдань.

Завершилась урочистість гаслом що лунало ще із вуст воїнів УПА: “Здобути і дома бути!”

 

Автор: клірик Коломийської єпархії УГКЦ,

фронтовий капелан батальйону ім. Кульчицького

о.Микола Мединський-“Залізняк”


Новини єпархії