Архийрейське Богослужіння Великої Суботи

Минають останні години, які наближають нас до найвеличнішого празника – Христового Воскресіння. Посередині храму ще знаходиться Плащаниця, але у повітрі уже витає дивне відчуття радості й подяки нашому Спасителю, Господу, Ісусу Христу. Нарешті смерть подолана, сила диявола стерта, людська природа відроджена, Боже синівство повернуте, спасіння усього людського роду здійснене.

Та й Літургія сьогоднішнього дня особлива: священнослужителі з чорних риз переодягаються у білі ризи, щоби заздалегідь наголосити на приближення величного й світлого празника.

Сьогодні, 1 травня 2021 р.Б., Владика Василій, разом з духовенством Катедрального собору м. Коломиї, відслужив Вечірню із Літургією Святого Василія Великого.

Звертаючись до парафіян з пастирським словом, преосвященний владика Василій наголосив: «У храмі продовжує перебувати Плащаниця, а ми продовжимо роздумувати над відбитком тіла Ісуса на плащаниці та невидимими слідами на ній невинно вбитих дітей. Минулого року понад кілька сотень немовлят вивозили з України, проте їх зупинила пандемія в аеропорту в Києві. Їхнє життя та доля є також відображені на цій Плащаниці… Велика тиша запанувала на землі і велика пустота. Мовчить стривожена Земля, тому що бачить найгірше вбивство – вбивство беззахисних немовлят… Сім’я, котра має бути домашньою церквою, взаємно підтримувати й допомагати своїм членам тут, на землі й у вічності, перетворюється на місце вбивства невинних дітей. Аборти перетворюють людей на зграю розбійників, котрі ненавидять один одного. Сім’я – це те місце, де має панувати взаємна любов. А чи можливо любити вбивцю своєї дитини? Злочин і людська кров ніколи не з’єднують, а тільки розділяють, руйнують, знищують… Вбивство дітей – це кровавий дощ, котрий не перестає йти безшумно вдень і вночі, ллється на землю у всі чотири пори року. Все ж таки у християнському храмі є чимало вірних братів і сестер, котрі залишаються вірними Богові і Церкві і приклад яких нам варто наслідувати».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії