Архиєрейське богослужіння в першу неділю Великого посту

Перша неділя Великого посту має назву «Торжество Православ’я». Така назва неділі пов’язана з торжеством православ’я (тобто правильна віра) яка затріумфувала над єрессю іконоборства.

Сьогодні в першу неділю Великого посту єпарх Коломийський – кир Василій Івасюк очолив недільне богослужіння в Катедральному соборі м. Коломиї.

Опісля прочитання Євангелія архиєрей звернувся до всіх вірних словом проповіді, під час якої сказав: «Назва «Торжество Православ’я» бере свій початок від VII Вселенського Собору, який сформулював правила шанування святих ікон. Торжество Православ’я зобов’язує духовенство навчити людей правдиво славити Бога і вірою здобувати перемоги. Апостол Іван навчає: «…все, що народжується від Бога, перемагає світ. І оце перемога, яка перемогла світ: віра наша» (І Ів. 5:4). Іншими словами, святкуємо перемогу над усіма єресями, що розділювали Тіло Христове протягом першого тисячоліття, а особливо над єрессю іконоборства. Церква йшла тернистою дорогою багато років так, як Христос ішов на Голгофу і як ми тепер прямуємо до спасіння в ці непрості часи нашого життя.

Опісля додав: «Правдивий християнин повинен завжди мати живий зв’язок із Церквою — участь у молитвах, навчанні Божого Слова, тайнах. Він повинен вивчати свою віру, пройматися її духом і жити нею. Основне — відновити в собі глибоким покаянням образ істинного християнина на взірець святих, а найкраще — на взірець ікони самого Господа нашого Ісуса Христа, який сказав: «Приклад дав я вам, щоб і ви так робили, як оце я вам учинив».

Сьогодні в Україні і світі також відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна, тому на завершення богослужіння всі спільно на чолі з архиєреєм помолилися за людей які мають цей синдром, а опісля молитви всі вірні процесійно вийшли на подвір’я храму де було звершено чин освячення ікон.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії