Архиєрейське богослужіння у Хрестопоклінну неділю

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресення Твоє славимо» (тропар Утрені).

4 квітня, у Хрестопоклонну неділю, Преосвященний владика Василій (Івасюк), звершив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Великий піст – це час духовного відновлення кожної людини. Час, коли кожен із нас має зупинитися й задуматися над подальшим своїм життям. Час, коли слід розпочати боротьбу з самими собою й своїми гріхами. Тому так важливо сьогодні глянути на хрест Господній і почерпнути від нього сил, бо попереду ще довга дорога до Воскресіння.

«Хрест, – як наголосив Преосвященний Владика Василій у проповіді, – осяює все життя людини, починаючи від тайни Хрещення. Його носимо на грудях, як велику зброю проти пекельних сил; він благословляє все життя людини. Тому поклонімося Хресту Господньому тілом і духом. Очима віри подивімося не тільки на ікону Христа Спасителя, а й на Його Хресну дорогу. Цілуючи Хрест Спасителя, духом піднімімося на Голгофу, цілуймо його так, як би ми торкалися губами до кривавих ран Христа».

Звертаючись до вірних, владика Василій закликав не забувати своєї історії, яка нерозривно переплетена із міцної вірою мучеників, святих, блаженних, які вибрали Бога, віддавши найцінніше, чим володіли – своє життя. «Благодатна сила виходить із Животворного Хреста Господнього, яка неодмінно оздоровляє кожного, хто її з вірою приймає. Український народ, дивлячись на святий Хрест, бачить свою хресну дорогу. І саме зараз говоримо про біль і правду дітям та внукам… Хрест Христовий – це найкраща підтримка в боротьбі за своє життя, за життя свого народу, за життя своєї Церкви. Боротьба за Україну і Церкву вимагає від нас тяжкої й упертої боротьби з найкращою зброєю – Хрестом Христовим. Від нього ми повинні набирати сили для нашого воскресіння».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії