Храмове свято та освячення пам’ятника Героям Небесної Сотні у Троїці

17 червня, на другий день по Зісланні Святого Духа, парафіяни с.Троїця зустріли правлячого архиєрея Коломийської єпархії кир Василія (Івасюка), який завітав сюди з нагоди храмового свята.

Діти й молодь звернулися до владики з вітальним словом, після чого на знак гостинності подали коровай. Парох храму й протопресвітер Заболотівський о. Василь Гоян по традиції припідніс кир Василію ключі від храму та запросив очолити Божественну Літургію.

За святковим богослужінням владиці співслужив протопресвітер Снятинський о. м. Теодор Оробець та численне духовенство єпархії.

У часі проповіді єпископ пояснив зміст великого християнського свята, пригадавши слова, якими Ісус звернувся до учнів: “… проситиму я Отця, і дасть він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини”(Ів.14,16-17). Сповнення обіцянки відбулося на п’ятдесятий день після Пасхи. Тоді Утішитель зійшов на апостолів, у вигляді вогненних язиків, наділивши їх животворною силою. Звичайні рибалки стали ловцями людей, бо проповідували Євангеліє за благодаттю Святого Духа”, – пояснив кир Василій.

Також владика наголосив на тому, що тіло без душі мертве, так само як і душа – без Святого Духа. Продовжуючи проповідь єпископ сказав: “Кожна людина, приймаючи хрещення та інші Таїнства, стає наповнена й обдарована Святим Духом. Вона стає членом Церкви, тому основним нашим завданням є зайняти в ній гідне місце. Звичайно ця дорога не буде легкою, адже нам всіляко заважає диявол, але дари Святого Духа: мудрість, розум, рада, сила, знання, побожність і страх Божий – допоможуть подолати всі перешкоди”.

По завершенню відправи кир Василій побажав всім миру і повсякчаної присутностіСвятого Духа. Відтак відбулось мирування, після якого віряни вийшли на освячення води.

Також цього дня у Троїці відбулось освячення пам’ятника Героїв Небесної Сотні та панахида за душами спочилих борців, які віддали свої життя за волю й незалежність України. На поминальному заході були присутні учасники бойових дій на Сході, парафіяльна громада та молодіжні футбольні команди, які поблизу змагались між собою за першість.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії