Архиєрейська Літургія в Катедральному соборі м.Коломия

29 липня, в дев’яту неділю по Зісланні Святого Духа, Преосвященний владика Василій (Івасюк) очолив Архиєрейську Божественну Літургію в головному соборі єпархії.

Цього дня спільно з архиєреєм співслужив о.Сергій Триф’як, а сповідали вірян о.Роман Малярчук, о.Юрій Андрійчук та о.Віталій Марук.

З нагоди вчорашнього свята, рівноапостольного князя Володимира, у своєму слові владика Василій пригадав про вагомий внесок правителя в життя населення Київської Русі. За словами проповідника князю Володимиру вдалося “стряхнути сліпоту душевну і тілесну зі свого народу у святій Дніпровській купелі”

“Прийнявши хрещення,  Володимир Великий повністю змінює своє життя, а саме: починає доглядати за бідними, хворими та голодними, надаючи їм потрібну допомогу при своєму дворі. Київська Русь – це єдина країна на той час, в якій скасовано смертну кару. Відомо про те, що деякі люди намагалися впливати на відновлення смертної кари, але Володимир відповів їм: “Боюся гріха” “- сказав владика.

Наостанок кир Василій зазначив, що “прийняття хрещення є важливим об’єднуючим торжеством для усіх людей, незважаючи на конфесії та інші переконання. Таке святкування має стати єдиною паломницькою дорогою до священних київських гір, на яких апостол Андрій Первозванний побачив правдиве “сяйво Божої слави”. Тож нехай надихають нас на цьому шляху слова, сказані великим паломником останніх десятиліть Папою Іваном Павлом ІІ: “Видіння, яке мав апостол [Андрій], стосується не тільки вашого минулого; воно спрямоване також і в майбутність країни. Здається мені, що очима серця я насправді бачу, як по цій вашій благословенній землі поширюється нове світло; це те світло, яке випромінює оновлене підтвердження вибору, зробленого далекого 988 року, коли Христос був прийнятий українським народом як Дорога, Правда й Життя” (Ів.14,6).

По закінченню Літургії присутні з нагоди 1030-річчня хрещення Київської Русі відновили хресні обіти, відрікаючись від сатани та обіцяючи служити Христові.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії